Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Horních Bludovicích mají problém. Obec stavební uzávěru vydala protiprávně. Radní jsou podjatí

  • Havířov,

Havířovská firma, která chce na svých pozemcích v Horních Bludovicích postavit výrobní halu na plastové obaly pro farmacii, může pokračovat ve stavebním řízení. Krajský úřad rozhodl, že radní vydali stavební uzávěru protiprávně a jsou podjatí.

Rozhodnutí o stavební uzávěře, kterou se vedení obce Horní Bludovice snaží bránit soukromé firmě ve výstavbě výrobního závodu, je neplatné. Pro jeho nezákonnost ho zrušil krajský úřad. Většina radních, včetně starostky Petry Fickové, je podjatá, protože bydlí v sousedství pozemku a jsou účastníky stavebního řízení. Úřad dal firmě za pravdu i v tom, že v roce 2018 bylo založeno hnutí Nezávislí - Horní Bludovice s jasným cílem. Zabránit výstavbě.

To ostatně potvrzují i místní obyvatelé.

anketa: “Protože většina lidí vás volila, abyste s tím něco udělali. Tak se snažte!”
Eva Schillerová, prokuristka společnosti VINAMET: "Nás rozhodnutí krajského úřadu nepřekvapilo, máme radost, že potvrdilo naši teorii o tom, že postoj a kroky Horních Bludovic jsou protiprávní a že my máme pravdu.”

Stavební uzávěru vydaly Horní Bludovice proto, aby mohly změnit územní plán. Radní obce se dohodli, že se nebudou k dané problematice mediálně vyjadřovat. 

Postup kritizuje i Havířov, protože region bude po útlumu těžby potřebovat každé volné pracovní místo.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Náš region je před obrovskou výzvou. My potřebujeme náš region transformovat, vidíme to všichni. Neustále čelíme dotazům, jak to bude s pracovními místy. Máme tady konkrétní firmu, která v našem regionu, v našem městě funguje dlouhé roky. Je to firma, která si koupila pozemky, postupuje zákonně, která chce postavit továrnu, která splňuje ty nejpřísnější limity jak ekologické, tak vyhovuje podmínkám průmyslové zóny, kam tu fabriku chtějí postavit. Tato továrna by měla zaměstnat desítky, více než sto lidí nejen z našeho města. Mě tento postup obce Horní Bludovice mrzí, věřím, že bude co nejdříve spravedlnosti učiněno za dost, že celý ten proces se narovná.”

Zrušením stavební uzávěry může firma, která se zaměřuje na výrobu plastových obalů pro farmacii, pokračovat v dalším procesu stavebního řízení.

Obec usiluje o změnu územního plánu. Podle vypracované zprávy jimi najaté externí pracovnice, by i toto mohl být velký problém.

Eva Schillerová, prokuristka společnosti VINAMET: “Náš právník se byl podívat do spisu v Horních Bludovicích, máme přečtenou celou dokumentaci, kterou paní zpracovatelka územního plánu vypracovala. Její stanovisko je velmi zásadní, protože nedoporučuje Horním Bludovicím, aby v takovém znění územní plán vydalo. Protože usuzuje, teď parafrázuji, že by v takové podobě být vydáno nemělo a je protiprávní. Navíc, pokud by ho takto vydali, tak to obec bude stát nemalé prostředky.”

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků