Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově bylo stále více tříd v karanténě. Na distanční výuku jsou školy připravené

  • Havířov,

Od středy se zcela uzavřou základní školy. Například v Havířově v posledních dnech zůstávalo stále více tříd doma kvůli karanténě. Učitelé i na prvním stupni počítali s tím, že distanční výuka může nastat a připravili se na to. Na zhoršující situaci musí reagovat i v nemocnici.

Každým dnem je to jiné a každým dnem nám přibývají třídy nebo školy, kde je karanténa. Taková je situace v Havířově.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Momentálně máme ode dneška zavřenou MŠ Přímou a bude zavírat pan ředitel MŠ u základní školy s polským vyučovacím jazykem.  ZŠ Gorkého pokračuje celá v karanténě až do konce tohoto týdne."

Školy tušily, že může dojít i na scénář uzavření celých škol, a proto se na distanční výuku připravovaly už v září.

Jiří Kotaška, ředitel ZŠ K. Světlé: “Na office 365 přešli i žáci a učitelé prvního stupně. Je to celá škola a my s tím nemáme problém. Pomůcka bude i v tom, že stát nám dal finance, abychom pořídili další materiál pro naše učitele.”

Žáci ale přiznávají, že se distančně toho tolik nenaučí.

Martin Kuča, učitel ZŠ K. Světlé: "Pokud vidím, že celé třídě něco nejde, tak to probereme a jinak pokračujeme po kouskách dál. Kde vidím největší problém, jsou deváté ročníky z hlediska přípravy na přijímací zkoušky.”

Na zhoršující se situaci musí reagovat i v havířovské nemocnici, kde počet nemocných stoupá. Infekční oddělení proto otevřelo druhou stanici. Plní se i vyčleněná lůžka na jednotce intenzivní péče. Nemocnice má nicméně připraven scénář na jejich rozšíření. 
KONSTRUKTIAL s.r.o.- Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 26 000 Kč/měsíc

Detail

BASIC ČR, z.s. - Karviná
Karviná
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků