Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Stalo se to, co školy tušily. Distanční výuka pro všechny. V Havířově se na situaci připravovali od září

  • Havířov,

Základní škola Karolíny Světlé už v září vypracovala distanční rozvrh pro celou školu. V pondělí večer vláda oznámila, že se do konce října opravdu uzavřou i první stupně. Škola je schopna dětem půjčit i počítačovou techniku.

V pondělí a v úterý bylo na Základní škole K. Světlé ještě relativně živo. Ve třídách se učily děti z prvního stupně, žáci šestých a sedmých tříd. Osmáci a deváťáci už přešli na dělenou distanční výuku. Během matematiky byla ve spojení s učitelem celá třída.

Martin Kuča, učitel ZŠ K. Světlé: "Tak dá se říct, že jsme zvládli téměř všechno, co jsme potřebovali. Problém je vždy s geometrií. To je pro dálkovou výuku oříšek. A asi teprve bude oříšek, to jsem ještě nezkoušel, a to je učivo deváté třídy zlomky a lomené výrazy. Tam je ta tabule a papír nutný, ale s nějakou kamerou se to dá řešit."

Jak ta výuka probíhá? Jestli se spojíte se všemi dětmi, se všemi komunikujete?

Martin Kuča, učitel ZŠ K. Světlé: “Snažíme se spojit se všemi, respektive oni by se měli spojit se mnou. Všichni tu možnost mají. Máme zjištěno zda mají připojení. U mě ve třídě všichni mají. Pracujeme najednou. Příští hodina už bude taková, že zkontrolujeme co udělali doma, co neudělali. Oni mi pošlou své práce. Já jim řeknu, jestli to udělali dobře, špatně. Pokud vidím, že celé třídě něco nejde, tak to probereme a jinak pokračujeme po kouskách dál. Kde vidím největší problém, jsou deváté ročníky z hlediska přípravy na přijímací zkoušky.”

Škola měla tušení, že by mohl nastat scénář uzavření celé školy a připravila se na to.

Jiří Kotaška, ředitel ZŠ K. Světlé: “Já si myslím, že jsme ty mouchy vychytaly, protože jsme se na to trochu lépe připravili už začátkem září. Připravili jsme si distanční rozvrh, kdyby celá škola byla mimo na distanční výuce. Takže na to jsme připravení. Samozřejmě, že i učitelé se naučili více pracovat s programem office 365 s aplikacemi a podobně. Na office 365 přešli i žáci a učitelé prvního stupně. Je to celá škola a my s tím nemáme problém. Pomůcka bude i v tom, že stát nám dal finance, abychom pořídili další materiál pro naše učitele.”

Škola je schopna dětem zapůjčit i počítačovou techniku. Problém ale bude v rodinách, kde nemají internetové připojení. Stejně jako na ZŠ K. Světlé se na situaci distanční výuky pro všechny žáky připravily i ostatní školy.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

DEFENDIT CORDIS s.r.o. - lokalita domů Havířov
Havířov
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Jakub Glac - Petřvald
Petřvald
od 20 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků