Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nejdříve domluva, následně pokuta. Strážníci v Havířově kontrolují nošení roušek

  • Havířov,

Pokud si někdo zapomene nasadit roušku na zastávce, strážníci v Havířově ho jen upozorní. V případě, že nechce nařízení respektovat, musí přikročit k pokutě. Lidé opatření vesměs chápou. Co ale odsoudili, je nedělní demonstrace v Praze.

Jedno z vládních opatření proti šíření koronaviru je nošení roušek na zastávkách. Ministerstvo vnitra apeluje, aby byli policisté a strážníci při kontrolách důslední. Přesto, že většina lidí v Havířově je zodpovědná, hříšníci se najdou.

Ondřej Anlauf, strážník MP Havířov: "V souvislostí s tímto opatřením bylo řešeno už městskou policií 48 přestupků. Z toho 24 příkazem blokově na místě, deset domluv a 14 řešení oznámení ke správnímu orgánu, kdy přestupce odmítal roušku nasadit nebo to odmítal řešit na místě.”

Jaké jsou ty důvody, kdy lidé říkají, že roušku nechtějí mít, co vám říkají?

Ondřej Anlauf, strážník MP Havířov: “Mnohdy si neuvědomí, že vůbec na tu autobusovou zastávku nebo kolem autobusové zastávky procházejí."
anketa: “Já jdu do obchodu a nejsem na zastávce a tady je jenom peron.”
anketa: "Nevadí mi ty roušky. A byl bych rád, kdyby se zavedly už i venku. Mělo by to svůj smysl, myslím si.”

Lidé rovněž odsoudili nedělní demonstraci v Praze.

anketa: "Riskovali, jednak neměli roušky. Jednak mezi sebou se prali. Hodně je tam zraněných i policistů. To asi udělali ti fotbalisté.”

Na nedělní demonstraci vypomáhali i speciální policejní pořádkové jednotky z Moravskoslezského kraje.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků