Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z denních stacionářů v Havířově udělají karanténní jednotky pro seniory z domovů s lehkým průběhem covidu

  • Havířov,

Havířov se připravuje na možný výskyt nákazy v domovech senioru a vytvoří covidové jednotky pro pacienty, kteří by nevyžadovali lékařskou péči. Lůžka vzniknou v uzavřených denních stacionářích.

Ministerstvo zdravotnictví požaduje, aby zejména domovy seniorů vyčlenili místa pro infekční klienty. Ve středisku Luna v Havířově to ale z dispozičních důvodů nelze. Proto město přišlo s jinou variantou.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: “V tuto chvíli jsme vyčlenili dvě místa. Jedno místo je na stacionáři Lipová, kdy v těch prostorách bude vytvořeno prostředí, aby tam mohla být navezena lůžka a další prostor je na denním stacionáři pod Sociálními službami města Havířova. Na obě tato místa budou převezeni klienti ať domova seniorů, nebo chráněného bydlení, kteří budou mít pozitivitu, ale nebudou vyžadovat lékařskou péči.”

Koupit polohovací a plně vybavená lůžka v této době není jednoduché. Městu se jich podařilo zajistit šest. Další lůžka mohou být do stacionářů případně dovezena z domova.

Milan Černý, ředitel Sociálních služeb města Havířova: "Lůžka by měla být dodána v příštím týdnu. My dovybavíme lůžkovinami a dalšími věcmi a budeme tak připravení pro možnost ubytování těchto seniorů.”

Další kapacita lůžek vznikne přímo v domově seniorů ve středisku Helios v suterénu.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: “Mají okna, je možné odvětrávat, je tam zázemí, co se týče hygieny, skladovacích prostorů a dalších záležitostí. Takže na středisku Helios jsme schopni pokrýt předběžně asi patnáct osob.”

O všechny pozitivní klienty by se starali zaměstnanci domova seniorů.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků