Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ubytovna na Střední se snaží eliminovat riziko přenosu nákazy

  • Havířov,

Městská realitní agentura před časem přebudovala v ubytovně na Šumbarku některé jednotky pro nájemní bydlení. O garsonky je zájem a město nyní jedná i s vysokou školou. Také ubytovna musela přijmou kvůli covidu bezpečnostní opatření.

Všechny organizace se snaží co, nejvíce eliminovat riziko přenosu nákazy covid-19. V tomto pokoji v městské ubytovně v Havířově mohou bydlet tři lidé. I zde se rozhodli přijmout opatření.

Simona Součková, mluvčí MRA Havířov: "Kromě zvýšených požadavků na úklid, tak jsme tady na ubytovně začali regulovat počty lidí na jednotlivých pokojích, protože jsou tam tři lůžka a za normálních okolností tam mohou bydlet tři lidé. A protože chceme, aby docházelo ke zvýšené ochraně lidí, tak jsme rozhodli, že bude na pokoji jen jeden člověk ubytovaný.”

Před několika měsíci se Městská realitní agentura rozhodla přebudovat tři patra na standardní nájemní bydlení. Zájem o samostatné byty projevili i lidé z ubytovny.

Petr Valášek, manažer provozu MRA Havířov: "My jsme nákladem cca 2,5 milionu korun zrekonstruovali část ubytovny. Jednalo se o patnáct jednotek. Deset bylo nabídnuto, osm už je obsazených, dvě jsou stále v nabídce. Tam došlo ke kompletní rekonstrukci. Je tam opravené bývalé bytové jádro, je to vyzděné. Je tam udělaná luxusní koupelna, sociální zařízení, nová kuchyňská linka. Je to krásný, plnohodnotný byt, který má klient sám pro sebe. Já si myslím, že to je další krok resocializace.”
Eliška Bistrá, nájemnice: "Já jsem bydlela tady na ubytovně více jak rok a podala jsem si žádost na ty upravené byty. Jsem spokojená. Je to lepší mít svoje, protože já jsem předtím bydlela ve Frýdku-Místku v azylovém domě.”

O jednopokojové byty projevila zájem i Vysoká škola Prigo.

Petr Valášek, manažer provozu MRA Havířov: “Aktuálně město má jednání s vysokou školou Prigo. Ze strany vysoké školy je zájem tady provozovat koleje. Takže pět pokojů by bylo provozovaných pro studenty školy.”

Jak dlouho zůstanou byty pro studenty vysoké školy prázdné, bude záležet na vývoji koronavirové krize.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků