Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lékařům a sestřičkám v havířovské nemocnici pomáhají studenti

  • Havířov,

Až budu jednou doktorka, budu si nesmírně vážit práce sestřiček. To jsou slova medičky, která pomáhá v havířovské nemocnici. Studenti střední i vysoké školy jsou ochotni pomáhat, dokud to bude potřeba.

Nemocnice v kraji se už neobejdou bez pomoci studentů středních zdravotnických škol nebo mediků. I v havířovské nemocnici se začlenili do týmů.

Renata Tydlačková, náměstkyně pro ošetřovatelskou péči NsP Havířov: "V současné době působí v havířovské nemocnici na 50 studentů Střední zdravotnické školy Karviná, které máme rozdělené na kontrolních hlídkách. Tam jich působí 30 studentů a 20 studentek čtvrtého ročníku obor praktická sestra jsme zapojili přímo do práce na odděleních lůžkových, pracují s našimi kolegyněmi."

Kateřina Hřivnáčová pomáhá na oddělení ARO, kde se starají o ty nejtěžší pacienty. Přesto, že nezastane tu nejkvalifikovanější práci, je na oddělení důležitá.

Kateřina Hřivnáčová, studentka Střední zdrav. školy Karviná: "Situace je nelehká, ale snažíme se ve všem pomoct, je tady i spoustu nakažených sestřiček, které nemohou pomáhat nemocným, takže teď tady pomáháme my. Je to určitě vážná nemoc a mladí lidé by to neměli určitě podceňovat a měli by dodržovat nařízení vlády, protože tady můžeme vidět, že ti lidé na to vážně umírají a sestřičky jsou z toho unavené a jsem ráda, že jim můžeme pomoci. Vůbec bych si nedokázala před půl rokem představit, že bych mohla něco takového zažít.”

Hana Vyvialová je budoucí lékařka. Nyní pečuje o necovidové pacienty na jednotce intenzivní péče.

Hana Vyvialová, studentka Lékařské fakulty Ostrava: "Já jsem pomáhala už i na jaře, takže jsem věděla do čeho jdu. Jelikož jsem viděla, že nemocnice to už nezvládají, chybí personál, tak jsem chtěla pomoci. Já můžu dělat ošetřovatelskou pozici, pomáhám s toaletou pacientů, s přípravou pacientů na operace, s umýváním a péči o pacienty. Jednou, až budu doktorkou, budu si velice vážit práce sestřiček a už teď je obdivuji za to, co dělají. Na nich to oddělení stojí.”

Studenti jsou ochotni v nemocnici pomáhat, dokud to bude potřeba.
Oldřich Robenek - areály OKD Karviná
Karviná
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků