Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Covid-19 proniká stále více i do sociálních a zdravotních zařízení. Nákaza se nevyhnula ani Sanatoriu Kochova v Havířově

  • Havířov,

Perné chvíle zažívají v Sanatoriu Kochova v Havířově. Pozitivní testy na Covid-19 se prokázaly u klientů i zaměstnanců. Právě výpadek personálu, který se stará o více než sto pacientů, je problém.

Nákaza covid-19 proniká stále více i do sociálních a zdravotních zařízení. I přes všechna opatření, se dostala také do Sanatoria Kochova v Havířově, které působí jako léčebna dlouhodobě nemocných. Nemocných je více než deset zaměstnanců i klientů. Téměř všichni mají bezpříznakový průběh. Výpadek personálu, který musel zůstat doma, dělá ale zařízení vrásky.

Gabriela Šárovská, vrchní sestra, Sanatorium Kochova: "Situace je vážná. Děvčata, která nejsou v izolaci, protože všech těch čtrnáct muselo zůstat doma, tak pracují na pokraji sil. Zatím jsme schopní pokrýt služby, ale obávám se, jestli těch zaměstnanců bude přibývat, budeme muset požádat o pomoc i dobrovolníky."

Sanatorium úzce spolupracuje s krajskou hygienickou stanicí i se soukromou laboratoří.

Aleš Kotrla, mluvčí KHS Ostrava: “Celá stanice E je v karanténě. Bude prováděno plošné vyšetření klientů a ostatních zaměstnanců sanatoria a bude provedeno epidemiologické šetření přímo na místě sanatoria.”

Zařízení má dostatek ochranných pomůcek a vyčlenilo pro pozitivní pacienty samostatnou izolační covid jednotku.

Nikola Kotásková, staniční sestra, Sanatorium Kochova:  "Je to náročné, udýchat to, postarat se o ty lidi, aby byli i psychicky, fyzicky v pořádku, aby se všechny normy plnily, které nám byly nastaveny."

V případě zhoršení stavu pacientů, budou přeloženi do zdravotnického zařízení.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků