Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Poděkování vedení radnice oceněným učitelům

  • Havířov,

Město si váží všech pedagogů, kteří především v posledním roce mají nelehkou práci. Březnové poděkování v rámci Dne učitelů se nemohlo konat. Bohužel slavnostní předávání ocenění se neuskuteční ani v náhradním listopadovém termínu.

Proto vám v každém následujícím Havířovském expresu představíme v medailonku jednoho z oceněných kantorů. Na úvod vám přinášíme slova primátora Josefa Bělici a náměstkyně pro školství Jany Feberové.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Milé kolegyně a kolegové. Já z pozice náměstkyně, ale tělem i duší jsem pořád kantorka, jedna z vás, bych vám chtěla touto cestou poděkovat za vaši práci a ne jenom těm, kteří jste ocenění za letošní rok, ale všem těm, kteří máte těžkou práci z pozice učitelů v této těžké koronavirové době, ale myslím si, že naše školy jsou perfektně připravené, že zvládají distanční výuku. Myslím si, že i teď konečně došlo k tomu, že učitelé jsou více cenění i v očích rodičů, veřejnosti, ale i v očích dětí, které mnohdy na učitelé trochu nadávaly, trošku si stěžovaly, protože po nich chtěli nějakou práci, ale teď by se rády vrátily do škol. Já věřím, že každý z našich občanů bude dbát na bezpečnost, na svoji ochranu tak, aby se situace zlepšila a abychom děti opět uvítali ve školách. A hlavně ty malé, které školu potřebují nejvíce, ale i ty větší z deváté třídy, nebo střední školy, které budou končit. Takže, já bych si strašně přála, aby se učitelům děti do škol vrátily.”
Josef Bělica (ANO), primátor města: “Dámy a pánové, já bych chtěl při této příležitosti zdůraznit, že práce učitelů ve školách je nejen velmi důležitá, a jak většinou a rád říkám, tak to není jen práce. Učitel, když si zvolí tuto životní cestu, tak je to spíše poslání. Já si práce učitelů velmi vážím a konkrétně vidíme jejich snahu i v této době, která není jednoduchá. My každoročně vyhlašujeme, řekněme, ty učitele, kteří, ať už nějakou dobu se tomuto svému poslání věnují, a nebo se jim povedl nějaký mimořádný skutek se svými žáky a letos to nebylo vůbec jednoduché a museli jsme kvůli opatřením ten program zrušit. Myslím si, že není úplně vhodné, abychom takto významnou událost do nekonečna přesouvali, a proto jsme se rozhodli, že k tomu ocenění dojde tímto ne úplně tradičním způsobem. Doba, které čelíme, není vůbec jednoduchá, není jednoduchá jak pro učitele, tak pro všechny občany, státní správu. Já jsem přesvědčen o tom, že to zvládneme, že to zvládáme dobře, že celá ta koronavirová doba velmi rychle pomine a my budeme schopni se vrátit ke svým normálním standardním životům. A abych nekončil úplně negativně, tak se těším na oceňování v budoucnosti a věřím, že již budeme moci takovéto akce pořádat tak, jak jsme byli zvyklí tradičním způsobem a za účasti jednak oceněných a taky i vás diváků. Děkuji a přeji hezký den.”

Vedení radnice by rádo osobně předalo ceny učitelům, ale také oceněným žákům a kolektivu v prosinci, a to za podmínky splnění všech hygienických opatření. Předána by měla být rovněž i Cena města.
Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

ORKA systems, s.r.o. - pracoviště Ka
Karviná
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků