Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice v Havířově se zapojila do osvětové akce v boji proti rakovině. Muži proto nosí knírek

  • Havířov,

Havířovská nemocnice se zapojila do mezinárodní osvětové preventivní kampaně Movember na včasné odhalení rakoviny u mužů. Podporu lidé poznají podle toho, že zaměstnanci nosí knírek.

Takto to vypadalo v posledních dnech na toaletách v havířovské nemocnici. Muži si hrdě upravovali svůj knírek, protože právě ten je symbolem pro měsíc listopad a prevenci rakoviny prostaty a varlat.

Irma Kaňová, PR manažerka NsP Havířov: "Havířovská nemocnice podporuje spoustu preventivních programů a v letošním roce jsme se oficiálně zapojili do akce Movember, což je velká celosvětová kampaň, která podporuje prevenci nádorových onemocnění u mužů. My jsme se stali letos tváří havířovského týmu pro Movember.”

Lékaři v dnešní době dokáží karcinom prostaty i varlat úspěšné léčit. Muži si ale na preventivní prohlídky zvykají pomalu.

Josef Kopecký, primář urologie NsP Havířov: "Ta žena je zvyklá, protože chodí od puberty na gynekologii pro antikoncepci, potom rodí atd. Je zvyklá na gynekologa. Je zvyklá a nikdo se nad tím nepozastavuje. Ti muži jsou trochu vyautovaní, nemají tuto výchovu. Oni nejsou zvyklí, že je nějaký urolog, že by se někdo o ně mohl starat. A stejně jako u ženy vznikají časem nějaké nádory čípku a podobně, ale ony už na tu preventivku chodí pravidelně, tak u mužů se objevuje karcinom prostaty, ale oni na žádnou preventivní péči nechodí. Pokud zachytíme nádory včas, jako všude v onkologii, tak ty výsledky léčby jsou excelentní.”

Pan Ivan Bernatík už je 12 let po úspěšné léčbě karcinomu.

Ivan Bernatík, pacient: "Přesvědčuji svého syna, který má 48 let, aby šel a zatím nebyl, což je obrovská chyba. Měl by jít každý muž, který překročí 45 let na preventivní kontrolu."

Proč syn nechce? Co vám říká?

Ivan Bernatík, pacient: “Že je vše v pořádku, že se cítí dobře. Já mu říkám, že to takto nemůže poznat. Teď ho snad přesvědčím.”

Muži mohou přijít na preventivní kontrolu do nemocnice kdykoliv během celého roku.
Česká distribuční a.s. - Č. Těšín
Český Těšín
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků