Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Movember v havířovské nemocnici. Zaměstnanci nosí knírek pro podporu prevence rakoviny u mužů

  • Havířov,

Havířovská nemocnice se zapojila do mezinárodní osvětové preventivní kampaně Movember na včasné odhalení rakoviny u mužů. Podporu lidé poznají podle toho, že někteří zaměstnanci nosí knírek.

Takto to vypadalo v posledních dnech na toaletách v havířovské nemocnici. Muži si hrdě upravovali svůj knírek, protože právě ten je symbolem pro měsíc listopad a prevenci rakoviny prostaty a varlat.

Irma Kaňová, PR manažer NsP Havířov: "Havířovská nemocnice podporuje spoustu preventivních programů a v letošním roce jsme se oficiálně zapojili do akce Movember, což je velká celosvětová kampaň, která podporuje prevenci nádorových onemocnění u mužů."

Lékaři v dnešní době dokáží karcinom prostaty i varlat úspěšné léčit. Muži si ale na preventivní prohlídky zvykají pomalu.

Josef Kopecký, primář urologie NsP Havířov: "Oni nejsou zvyklí, že je nějaký urolog, že by se někdo o ně mohl starat. A stejně jako u ženy vznikají časem nějaké nádory čípku a podobně, ale ony už na tu preventivku chodí pravidelně, tak u mužů se objevuje karcinom prostaty, ale oni na žádnou preventivní péči nechodí. Pokud zachytíme nádory včas, jako všude v onkologii, tak ty výsledky léčby jsou excelentní.”

Pan Ivan Bernatík už je 12 let po úspěšné léčbě karcinomu.

Ivan Bernatík, pacient: "Přesvědčuji svého syna, který má 48 let, aby šel a zatím nebyl, což je obrovská chyba. Měl by jít každý muž,  který překročí 45 let na preventivní kontrolu."

Muži mohou přijít na preventivní kontrolu do nemocnice kdykoliv během celého roku.
BOHEMIA MARTEN SECURITY s.r.o. - LIDL U Nádraží Havířov
Havířov
od 18 000 do 25 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - LIDL Havířov Šumbark
Havířov
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků