Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Radnice v Havířově se domluvila s ŘSD a nechala nainstalovat úsekové měření na Ostravské ulici

  • Havířov,

Křižovatka na Ostravské ulici při vjezdu do Havířova je nebezpečná a Ředitelství silnic a dálnic chtělo zamezit svodidly v odbočování. S tím ale nesouhlasila radnice. Kompromis obě strany nalezly v instalaci úsekového měření rychlosti.

Řidiči, kteří vyjíždí z Havířova do Ostravy, musí dát nohu z plynu. Jinak je bude čekat pokuta. Město nechalo přesunout zařízení pro úsekové měření rychlosti z Dlouhé třídy právě na Ostravskou ulici. Zajištění dodržování povolené 50 km rychlosti a tím i snížení rizika dopravních nehod, byla podmínka ŘSD, které se chystá na úpravu v křižovatce.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora:  "Je to součástí dohody, kterou jsme řešili s ŘSD, kde jsme chtěli zachovat odbočení z Rudné na Šumbark. Určitě si pamatujete situaci, kdy hrozilo, že středové pásy budou přehrazeny a veškerá doprava bude směřovat na kruhový objezd. My jsme proti tomu silně argumentovali a říkali jsme, že to je špatně, protože by se rondel ucpával a doprava by se komplikovala.”

Nejdříve město provedlo statistické měření, aby se zjistilo, ke kolika přestupkům v daném úseku dochází. Následně začala městská policie měřit rychlost svými radary.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov:  "Původně mělo na Ostravské ulici vzniknout čtvrté úsekové měření, ale vzhledem k nevýhodnosti nabídky, která vyhrála, od toho město ustoupilo a přistoupilo se k přemístění jednoho ze stávajících měření. V tom úseku je nejvyšší povolená rychlost 50 km v hodině. Podle."

Nyní probíhá zkušební provoz úsekového měření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy