Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Handicap sport club Havířov uspořádal pro boccisty sbírku s názvem Ukaž koule!

  • Havířov,

Handicap sport club Havířov uspořádal měsíční kampaň na podporu boccistů pod názvem Ukaž koule! Celkem se vybralo 100 tisíc korun. Peníze pomohou sportovcům a jejich doprovodu při výjezdech na turnaje, nebo soustředění.

Boccia je sport, který mnohým hendikepovaným lidem změnil život. Našli si nové kamarády, cestují na turnaje a ti nejlepší se mohou dostat i na paralympiádu. Boccia je ale také nákladným sportem. Proto se Handicap sport club Havířov rozhodl uspořádat veřejnou sbírku s názvem Ukaž koule!

Kateřina Šajnarová, předsedkyně Handicap sport clubu Havířov: "Boccia je finančně nejnáročnějším paralympijským sportem, protože naši sportovci vyžadují 24 hodinovou asistenci jiné osoby. Proč Ukaž koule? Tak to je jednoduché, protože boccia se hraje s koulemi, s modrými a červenými míči, a také protože naši sportovci mají nejtěžší druhy tělesných handicapů. A to, že mohou sportovat a to, že mohou žít takový svobodný život, potřebovalo hodně odvahy a vzít koule, jít do toho a nebát se.”

Tvářemi kampaně se stali tři členové klubu. Jednou z nich je i 20letá Bára, která se svým postižením žije už od narození. 

Barbora Skopalová, sportovkyně: "Když někomu řeknu, že hraji bocciu, tak neví, co to je, co si má pod tím představit. A proto jsem do toho i šla, protože chci, aby se o tom společnost dozvěděla a zjistila, že náš sport není ničím podřadným, ale že je to normální paralympijský sport, jako každý jiný.”

Během měsíční kampaně se podařilo vybrat od dárců 100 tisíc korun. Podpořili ji jednotlivci, ale také sportovní kluby, kapely i firmy.
Active Colour s.r.o.- Karviná
Karviná
od 3 600 Kč/měsíc

Detail

UXA VKP s.r.o.
Havířov
od 15 200 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Ristorispetto s.r.o. - Karviná
Karviná
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků