Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Technické služby v Havířově vytvořily nové zázemí pro zaměstnance a přešly na ekologičtější vytápění

  • Havířov,

Havířovské Technické služby investovaly do vybudování nového zázemí pro své zaměstnance. V rámci rekonstrukce zrušily i tři plynové kotelny a přešly na ekologičtější vytápění.

Technické služby v Havířově zaměstnávají zhruba 160 lidí. Od příštího roku se ale budou starat o údržbu veřejné zeleně v další městské části Podlesí. Což znamená vytvoření nových pracovních míst. Zaměstnanci potřebují zázemí, a proto společnost investovala do rekonstrukce a přístavby.

Ludvík Martinek, ředitel Technických služeb Havířov: "Na zelené louce je problém, tak jsme to hnali nahoru. A když už jsme to dělali, zjistili jsme, že ten spodek je starý přes 40 let, co se týče rozvodů v katastrofálním stavu, tak jsme to vzali z jedné vody načisto, aby měli všichni stejné podmínky. Je to i ve stejném stylu opravené tak, jak je vybudovaný ten vrch."

V budově se nachází nové šatny, sušárna, kuchyňka, školící místnost, nebo kanceláře. Technické služby přešly i na ekologičtější vytápění.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Přistoupili jsme nakonec k tomu, že jsme zrušili všechny tři plynové kotelny a přešli jsme na dálkové zásobování teplem. Považujeme za mnohem ekologičtější a přínosnější zelené zásobování teplem, protože tyto velkokapacitní zdroje, které vyrábějí teplo, jsou dnes už na velmi vysoké úrovni, co se týče ochrany ovzduší a my jsme eliminovali díky tomu tři lokální zdroje znečišťování ovzduší, byť ze zemního plynu.”

Technické služby investovaly také do nového automobilu, jelikož se chystají otevřít další sběrný dvůr.
Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků