Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se na Nový rok narodily hned tři děti. Prvenství v kraji však drží chlapeček Tomáš

  • Havířov,

Na Nový rok se v havířovské nemocnici narodily hned tři děti. Jako první přišla na svět holčička Karinka 34 minut po půlnoci. Prvenství v kraji ale drží chlapeček Tomáš. Ten dal o sobě vědět hned ve druhé minutě letošního roku.

Malá Karin z Karviné přišla na svět během hodiny. Rodiče neplánovali porod v Havířově. Kvůli nákaze zdravotníků je ale porodní oddělení v Karviné uzavřené. Maminka prvního narozeného dítěte, které přišlo na svět 34 minut po půlnoci, je ráda, že to takto dopadlo.

Petra Wala, maminka: "Ještě na Silvestra v devět hodin jsem chystala pohoštění a hned za dvě hodiny mi začala unikat plodová voda. Naštěstí jsme to tady stihli a jsem hrozně ráda, že jsme tady."

Počet porodů v Havířově stoupá. Loni se narodilo 887 dětí, což je o zhruba 220 více než v roce 2019. 

Hynek Canibal, primář dětského a novorozeneckého oddělení NsP Havířov: "Myslím, že jsme unikátní v tom, že máme zhruba deset procent porodů ze všech porodů do vany. Což je tady unikát. A výsledky, které máme prozatím, jsou lepší než pro děti, které jsou rozené mimo vanu.”

Nemocnice plánuje rozšíření oddělení.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "Budeme potřebovat zvětšit samozřejmě počet lůžek pro narozené děti a jejich maminky. Chtěli bychom vybudovat rodinné apartmá, alespoň dva po vzoru Nemocnice Na Bulovce.”

Na Nový rok přišly na svět děti i v jiných nemocnicích. Prvním miminkem v kraji je chlapeček, který se narodil v Městské nemocnici v Ostravě dvě minuty po půlnoci.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy