V jarních měsících, kdy fungovala krizová školka Horymírova v Havířově, nebyl o ni příliš velký zájem. Nyní má mateřinka otevřeny dvě třídy a noví rodiče s dětmi stále chodí.
Vlasta Chovanečková, zástupkyně ředitelky MŠ Horymírova: "Chodí tady nejvíce dětí zdravotníků, policistů či pracovnic v sociálních službách. Nejsme jejich kmenová školka. Mají to těžké děti, mají to těžké paní učitelky, ale myslím, že to zvládáme, děti se adaptovaly docela dobře."
anketa: "Manželka je lékařka, může pracovat, takže je to pro nás výhoda."
Jak si vaše malá zvykla na novou školu?
anketa: “Dá se to, relativně dobře.”
anketa: "Vítám to, chodím do práce a neměla jsem jinou možnost a jsem velice ráda.”
anketa: "Já tady chci chodit, protože mamka chodí do práce."
Zaměstnanci by byli klidnější, kdyby už byli naočkování.
Vlasta Chovanečková, zástupkyně ředitelky MŠ Horymírova: "Naši zaměstnanci se přihlásili k registraci k očkování hned, jakmile to bylo pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům umožněno. Ale do této doby jsme nedostali žádný termín k očkování. Myslím si, že právě proto, že jsme krizová školka, tak bychom mohli být upřednostnění k očkování, protože tady máme rodiče, kteří pracují v rizikových a krizových povoláních.”
Problém je ten, že registrační systém nerozezná, kdo z učitelů pracuje v krizových školách a kdo je v současné době jako pedagog doma.