Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři v Havířově se mohou registrovat na očkování i v domovech s pečovatelskou službou

  • Havířov,

Už v pondělí se otevře velkokapacitní očkovací centrum v Havířově. I proto se Sociální služby rozhodly, že zřídí v domovech s pečovatelskou službou registrační místa. Rodinné příslušníky seniorů ale zajímá, zda budou nasazeny i mobilní týmy.

Paní Věra Hrbáčová žije v Domově s pečovatelskou službou v Havířově. Má už přes 80 let a rozhodla registrovat na očkování právě přímo v domově.

Věra Hrbáčová, klientka DPS Havířov: "Nejdříve jsem se rozhodla, že nepůjdu na žádné očkování, že jsem šikovná holka a nepotřebuji nic, ale během té doby, která trvá dlouho, jsme si řekla, že přece jen půjdu a mám to tady blízko. Je to výborná věc tady,”

Sociální služby vytvořily registrační místa, a to i pro veřejnost ve čtyřech domovech s pečovatelskou službou.

Barbora Benešová, sociální pracovnice pečovatelské služby: "Do této doby jsme pomáhali s registracemi telefonickou formou a chceme tímto způsobem ulehčit už existujícím kontaktním centrum, které jsou vybudovány v Magistrátu města Havířova a nemocnici v Havířově."

Registrační místa navštěvují lidé i s jinými dotazy, které se týkají očkování.

anketa, klientka Domova s pečovatelskou službou Havířov: “Já jsme přišla pro radu, jestli se můžu očkovat, protože mám zelený zákal a mám strach, abych neoslepla." 
anketa: dcera klientky Domova s pečovatelskou službou Havířov: "Mě by zajímalo, jestli může být maminka očkovaná přímo tady v domově s pečovatelskou službou, protože maminka se nemůže hýbat, To by bylo úžasné, kdyby byla zřízená mobilní očkovací služba."

V současné době ale národní očkovací strategie nepočítá s mobilními týmy, protože zdravotníků v nemocnicích je málo a jsou maximálně vytížení. Do budoucna se ale tato situace bude řešit. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy