Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Město se bude snažit najít za halu Slavii pro sportovce náhradu, nyní slouží pro očkování

  • Havířov,

Hala Slavie za normálních okolností slouží k různým sportům i akcím. Byla ale jedinou možností, kde mohlo vzniknout očkovací centrum. Po rozvolnění se město bude snažit sportovcům najít za halu náhradu.

Víceúčelová hala Slavie nyní bude minimálně šest měsíců sloužit jako velkokapacitní očkovací centrum. Před pandemií byla jednou z nejvytíženějších a trénoval zde také například florbalový klub Torpedo Havířov.

Norbert Schellong, ředitel NsP Havířov: "Já bych se chtěl omluvit zároveň všem sportovcům malým i velkým. Já bych si tady také raději zahrál sálovku, jak jsem tady chodil hrávat, nebo florbal, ale byl to opravdu jediný prostor pro Havířov, který jsme mohli tímto způsobem použít. Doufám, že ta celospolečenská priorita, že ji všichni pochopí. Ještě jednou se jim omlouvám, buďte trpěliví a sportujete venku.”

Po rozvolnění opatření se bude radnice snažit najít pro sportovce alternativu.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: "Máme určitě sportovní halu na ulici Žákovská, kterou jsme schopní využívat i pro jiné sporty, než pro které je momentálně určená. Máme i některé další kapacity, máme i novou tělocvičnu na krytém bazénu, kterou jsme dostali od kraje. Je to největší tělocvična na území města, není to tedy sportovní hala, ale nějaké kapacity jsou. Já věřím, že když se chce, tak všechno jde a když se hledají řešení, tak je šance je najít. Já neříkám, že budeme schopni vyhovět úplně všem a úplně okamžitě, ale pokusíme se o to, aby ten dopad pro sportující veřejnost, v případě, že dojde k tomu uvolnění a já doufám, že ano, aby byl co nejmenší a abychom byli schopni zajistit adekvátní fungování očkovacího centra. Ale je třeba si také říct, že na stole jsou alternativy, že v případě, že už dojde k proočkovaností určité populace, tak je možné, že dojde třeba i k přesunu tohoto očkovacího centra do jiného prostoru, ale to po konzultaci s nemocnicí, tak s krajem a po zhodnocení všech výhod a nevýhod.” 
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy