Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé v Havířově už mohou opět navštívit všechny pobočky knihovny

  • Havířov,

Čtenáři už opět mohou navštěvovat knihovny. Právě ty se od pondělí dostaly do skupiny pro první mírné rozvolnění. Platí ale pravidlo, jeden návštěvník na 15 metrů čtverečních.

Knihovny po dobu nouzového stavu se snažily vyjít čtenářům vstříc pomocí výdejových okének. Například v Havířově si lidé mohli knihu půjčit bezkontaktně i pomocí výtahu. Zájem ze strany veřejnosti byl opravdu velký. Od 12. dubna mohou konečně knihovny lidi vpustit do budov opět i fyzicky.

Dagmar Čuntová, ředitelka Městské knihovny Havířov: “Sice v omezeném režimu, to znamená jeden čtenář na patnáct metrů půjčovní plochy. Počítají se i knihovnice, takže průměrně to vychází na osm až deset návštěvníků najednou na jednom oddělení. Samozřejmě musíme dodržovat rozestupy dvou metrové, více dezinfikovat, proto máme upravenou provozní dobu. Máme polední pauzu právě na tu zvýšenou dezinfekci prostor.”

Čtenáři postupně zjišťují, že pobočky už jsou opět otevřené. Tento tatínek si přišel se synem pro pohádky.

anketa: “Já mám rád knížky o dinosaurech.”

A půjčil sis hodně knížek dneska?

anketa: “Jo.”
anketa: “Konečně jsme se dočkali. Malý má radost. Budeme prohlížet a číst po večerech."

Jak jste to řešili, když byly knihovny zavřené?

anketa: “Čtení z mobilu.”
Dagmar Čuntová, ředitelka Městské knihovny Havířov: “Určitě jsme se snažili přes naše webové stránky i přes sociální sítě informovat naše čtenáře a zájem je. Je možná trochu menší, než se mohlo předpokládat a je to asi proto, že jsme měli od poloviny února již otevřená výdejní okénka.”

Kontakt se čtenáři chyběl i knihovnicím.

Kristýna Verešová, knihovnice: “Já si myslím, že mohu mluvit za všechny kolegyně, když řeknu, že jsme se hodně těšily, protože už nám ti lidé, čtenáři chyběli. Já osobně pracuji v dětském oddělení takže už se moc těším na děti, mládež a ta mi chyběla hodně.”

Knihovny věří, že už nedojde opět ke zhoršení situace a výdejová okénka zůstanou zavřená.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy