Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se konalo 1. kolo ligy mužů a žen ve vzpírání, všichni museli projít PCR testy

  • Havířov,

Můžete ligu uspořádat, ale musíte mít udělané všichni PCR testy. To byla podmínka hlavní hygieničky pro pořádání prvního kola ligy ve vzpírání. Do Havířova přijeli i vzpěrači, kteří mají šanci se nominovat na olympiádu.

I přes to, že vzpěračský klub v Havířově věděl, že nebude jednoduché uspořádat první kolo ligy mužů a žen, šel do toho.

Dalibor Klimša, manažer SKV Baník Havířov: "Byli jsme testování PCR testy všichni závodníci, všichni funkcionáři, všichni, kdo se tady zúčastňují. Byl to docela vysoký náklad, ale doufám, že nám s tím pomůže i český svaz a podělíme se o ty náklady, protože jsme chtěli startovat."

Vzpěrači měli velkou chuť závodit, o čemž svědčila i účast. Českou špičku zastupovali sportovci, kteří mají šanci se zúčastnit olympiády v Tokiu. Nedávno se vrátili z ME v Moskvě.

Kamil Kučera, vzpěrač: “Dařilo se mi výborně, protože se mi podařilo zopakovat výsledek z roku 2019, který byl v podstatě jen o tři kila menší." 
Jiří Gasior, vzpěrač: “Zkusil jsem ještě něco potrénovat. Po ME uplynuly dva týdny, něco tomu zkusíme dát, uvidíme a možná padne i těch 200.”
Patrik Krywult, vzpěrač: “Skončil jsem 11. Nebylo to nejhorší, nebylo to nejlepší. Psychika udělala své. Teď jsme to měli s rodinou hodně těžké. Odešel nám tatínek na covid. Bylo to celé špatné." 

V prvním kole ligy se nejvíce dařilo družstvu z Horní Suché, domácí Havířov skončil na třetím místě. V kategorii žen si první místo odvezly vzpěračky z Brna.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy