Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Baník Havířov má silnou mládežnickou vzpěračskou základnu

Havířov |

Ota Zaremba je vzpěračská legenda, která přinesla Havířovu cenné kovy i z olympijských her. V Baníku věří, že i díky silné mládežnické základně se město znovu dočká podobných úspěchů.

Havířov byl vždy městem, kde měl vzpěračský sport silné kořeny. Baník Havířov dlouhodobě patří k nejúspěšnějším v republice a pravidelně sbírá medaile na národních i mezinárodních soutěžích. I proto je důležité vychovávat mladou generaci vzpěračů, kteří budou na tuto tradici navazovat.

Miloš Kopecký, trenér starších a mladších žáků: “Měli jsme v sobotu třetí kolo starších žáků, kde jsme obhájili třetí místo v tomto kole. Celkově jsme druzí, takže postupujeme do finále ligy, které bude v Horní Suché. Dále v neděli jsme měli mladší žáky a s těma jsme skončili druzí v tomto kole. Celkově jsme na šestém místě, kde jsme se také nominovali do finále ligy. Já jsem spokojen maximálně. Můžu říct, že náš tým se rozrostl o hodně nováčků a dál pokračujeme mezi starší žáky a dál do juniorů. Tak věřím tomu, že zase jednou tady budeme mít olympijského vítěze.”
Maxim Gryc, vzpěrač: "Bylo to celkem dobré. Hodil jsem si dva osobáky, jak v trhu, tak v nadhozu. Minimálně cítím to, že se mám kam posunout a chtěl bych se dostat na olympiádu za sedm let.”
Matěj Metelka, vzpěrač: “Já jsem se dostal ke vzpírání tak, že jsem hledal sport, který by byl pro mě vhodný, pro moji postavu, pro moji výbušnou povahu. Trenér mi říkal, že mi to jde docela, že mám talent. Tak jsem se prostě takhle k tomu vzpírání dostal. Nadhodil jsem 48 kilo a trhnul jsem 38 kilo. Určitě nemám žádné plány jiné sportovní, prostě jenom vzpírat.”

Do tohoto náročného sportu se zapojují nejen chlapci, ale i dívky, které dokazují, že síla a technika nejsou jen mužskou doménou.

Kristýny Šrámková, vzpěračka: “Tak jako na závodech se mi daří, musím říct, že na to, že vzpírám 4,5 roku, tak je to dobrý. Ale co se týče momentálních závodů, tak ty úplně nedopadly, ale jinak se mi daří. A k závodu mě vlastně přivedla mamka, jelikož vzpírala taky, můj děda taky vzpíral, takže to je taková rodina tradice, jde to po generacích.”
Nikola Mičková, trenérka: “Žákyni jsou šikovné, docházka je perfektní a teďka jsou celkem na osmnáctém místě. V tabulce je to vlastně i zároveň s chlapci. Takže myslím si, že super umístění.”

V nejbližší době čeká mladé vzpěrače mistrovství České republiky starších žáků, které proběhne 8. listopadu v Chebu.

Nahlásit chybu


K tématu

Baník Havířov vychovává nadějné mladé vzpěrače

23. října 2025 10:26 | Havířov | Bára Kelnerová

Ota Zaremba je vzpěračská legenda, která přinesla Havířovu cenné kovy i z olympijských her. V Baníku věří, že i díky silné mládežnické základně se město znovu dočká podobných úspěchů.

V Havířově se konaly velké vzpěračské závody mládeže

8. července 2025 9:14 | Havířov | Bára Kelnerová

Vzpěračský klub Baník Havířov uspořádal již sedmý ročník závodu pro mládež. Své síly si změřily děti z okolních klubů a také ze Slovenska a Polska.

Na závodech masters vzpěračů v Havířově zavzpomínali i na Otu Zarembu

26. února 2026 12:52 | Havířov | Bára Kelnerová

Úvodní kolo sezony 1. ligy masters v Havířově přineslo nejen boj o body a kvalifikační limity na evropské či světové šampionáty. Vzpěrači mohli také rovněž zavzpomínat na zesnulého Otu Zarembu.


Nová cyklostezka na Vítkovsku zkracuje cestu z Březové do Lesních Albrechtic

Včera 12:03 | Bruntál | Karel Soukop

Dlouhou objízdnou cestu z Březové do Lesních Albrechtic na Vítkovsku nově zkracuje právě otevřená kvalitní stezka pro pěší i cyklisty. Stezka kromě spojení obcí a jejich obyvatel poslouží také turistům a široké veřejnosti. Cesta k vzniku nebyla jednoduchá. Musela překonat projekční i majetkové překážky. Základ její výstavby byl dán již v minulém volebním období, v roce 2023.

Lidé vybrali jméno pro novou přeshraniční lávku. Zvítězil název Sousedská

Včera 13:15 | Karviná | Anna Břenková

Nová lávka přes řeku Olši už má své jméno. Propojuje Karvinou s polskou obcí Hażlach a lidé rozhodli, že se bude jmenovat Sousedská lávka. Do hlasování se zapojily tisíce obyvatel z obou stran hranice.

V Ostravě-Jihu opravují výtluky na cestách novou metodou

Včera 9:49 | Ostrava-Jih | Andrea Holeszová

Výtluky v Ostravě-Jihu letos opět mizí o něco rychleji, a to díky nové metodě silkot. Vysoutěžená firma je schopna touto metodou opravit denně až 100 metrů čtverečních plochy. Kromě toho ale Technické služby vyjíždějí také s dva roky starým jetpatcherem.

Havířovské Centrum volnočasových aktivit oslavilo významné jubileum

Včera 16:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Už patnáct let spojuje havířovské centrum volnočasových aktivit seniory, ale i další obyvatele města kteří zde nacházejí prostor pro kreativitu, pohyb, zábavu i nová přátelství. Výroční nyní všichni společně oslavili.

Strážníci chodí i do mateřských škol. Projekt nese jméno "Bezpečně pro předškoláky."

Včera 13:33 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka

Mateřské školy jsou jedním z častých cílů ostravských strážníků preventistů. Je totiž velmi důležité začít děti edukovat co nejdříve a navíc také ztrácí strach a ostych z uniforem městské policie.

SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb pořádala soutěž pro kadeřníky a kosmetičky

Včera 9:14 | Celý MS kraj | Tomáš Tikal

Kosmeticko-kadeřnická soutěž má na SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku už svou dlouhou tradici. O letošní ročník ve znamení Random Colours byl i letos velký zájem.

Roční dítě se v Orlové opařilo kávou i 6 zraněných u nehod. Vrtulník měl za den 5 vzletů

6. května 2026 14:14 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

Náročný den mají za sebou ostravští letečtí záchranáři. Zasahovali u ročního dítěte, které se opařilo kávou. Poté si je k dalšímu popálenému vyžádali zlínští kolegové. Další zásahy měli u dopravních nehod, při kterých se zranilo 6 lidí. V jednom případě nedal 80letý řidič přednost.

MS technologická akademie propojí školy s praxí, bude zázemím pro výuku robotiky, elektromobility i digitálních oborů

6. května 2026 13:23 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

Moravskoslezský kraj investuje do budoucnosti vzdělávání. V Ostravě začala výstavba sídla Moravskoslezské technologické akademie, která má propojit školy s praxí a moderními technologiemi. Nové centrum nabídne zázemí pro výuku robotiky, elektromobility nebo digitálních oborů.

Umělecké Ceny Jantar jsou rozdány, cenu za celoživotní přínos převzal Petr Rotrekl

6. května 2026 14:21 | Celý MS kraj | Renáta E. Orlíková

V ostravském KD Poklad byly slavnostně předány umělecké Ceny Jantar. Ocenění patří osobnostem spjatým s Moravskoslezským krajem. Cenu za celoživotní přínos převzal Petr Rotrekl.

Karvinský útulek má pro dárce nové číslo účtu

Včera 22:32 | Karviná | Anna Břenková

Karvinský útulek pro psy přijímá finanční dary na nové číslo bankovního účtu. Tato změna je již zveřejněna na webu města i na sociálních sítích. Od středy 6. května najdou lidé tuto důležitou informaci také na nástěnce v aplikaci Munipolis. Město děkuje všem dárcům, kteří pomáhají opuštěným zvířatům.

Hasiči v Karviné testovali ulice. Projeli by k Vašemu domu včas?

Včera 20:50 | Karviná | Anna Břenková

V Karviné proběhla velká kontrola průjezdnosti ulic pro hasičské vozy. Hasiči se společně se strážníky zaměřili na místa, kde bývá problém projet k případnému požáru. Řidiči v Karviné tentokrát parkovali ohleduplně a cesta pro hasiče zůstala volná.

Děti vyměnily lavice za hřiště. Na školu Prameny dorazila i Šárka Kašpárková

Včera 19:07 | Karviná | Anna Břenková

Místo sezení v lavicích žáci sportovali na čerstvém vzduchu. Na základní škole Prameny se konal tradiční Olympijský víceboj. Na start se spolu s dětmi postavila i olympijská medailistka Šárka Kašpárková.

Lodičky Dokořán zvou na večer plný poezie v Parku Boženy Němcové

Včera 16:09 | Karviná | Anna Břenková

Karviná zažije velkou exhibici plnou emocí a autorských textů. V Parku Boženy Němcové se ve čtvrtek 14. května od půl osmé večer představí pětice výrazných umělců, kteří diváky strhnou svým přednesem. Přijďte si vychutnat jedinečný večer, kde poezie ožívá v rytmu improvizace.

O názvu nové přeshraniční lávky v Karviné hlasovalo několik tisíc lidí. Zvítězila Sousedská lávka.

Včera 13:09 | Karviná | Anna Břenková

Nová lávka přes řeku Olši už má své jméno. Propojuje Karvinou s polskou obcí Hażlach a lidé rozhodli, že se bude jmenovat Sousedská lávka. Do hlasování se zapojily tisíce obyvatel z obou stran hranice.

Školáci se na dopravním hřišti zapojili do soutěže Mladý cyklista

Včera 8:44 | Havířov | Bára Kelnerová

Žáci základních škol z Havířova i okolí si na dopravním hřišti poměřili své znalosti pravidel silničního provozu i praktické dovednosti při oblastním kole soutěže Mladý cyklista. Čtyřčlenné týmy musely zvládnout jízdu zručnosti i poskytování první pomoci.

Baník Havířov má silnou mládežnickou vzpěračskou základnu
Vydáno 24. října 2025 12:35, Havířov, Bára Kelnerová
Ota Zaremba je vzpěračská legenda, která přinesla Havířovu cenné kovy i z olympijských her. V Baníku věří, že i díky silné mládežnické základně se město znovu dočká podobných úspěchů.

Havířov byl vždy městem, kde měl vzpěračský sport silné kořeny. Baník Havířov dlouhodobě patří k nejúspěšnějším v republice a pravidelně sbírá medaile na národních i mezinárodních soutěžích. I proto je důležité vychovávat mladou generaci vzpěračů, kteří budou na tuto tradici navazovat.

Miloš Kopecký, trenér starších a mladších žáků: “Měli jsme v sobotu třetí kolo starších žáků, kde jsme obhájili třetí místo v tomto kole. Celkově jsme druzí, takže postupujeme do finále ligy, které bude v Horní Suché. Dále v neděli jsme měli mladší žáky a s těma jsme skončili druzí v tomto kole. Celkově jsme na šestém místě, kde jsme se také nominovali do finále ligy. Já jsem spokojen maximálně. Můžu říct, že náš tým se rozrostl o hodně nováčků a dál pokračujeme mezi starší žáky a dál do juniorů. Tak věřím tomu, že zase jednou tady budeme mít olympijského vítěze.”
Maxim Gryc, vzpěrač: "Bylo to celkem dobré. Hodil jsem si dva osobáky, jak v trhu, tak v nadhozu. Minimálně cítím to, že se mám kam posunout a chtěl bych se dostat na olympiádu za sedm let.”
Matěj Metelka, vzpěrač: “Já jsem se dostal ke vzpírání tak, že jsem hledal sport, který by byl pro mě vhodný, pro moji postavu, pro moji výbušnou povahu. Trenér mi říkal, že mi to jde docela, že mám talent. Tak jsem se prostě takhle k tomu vzpírání dostal. Nadhodil jsem 48 kilo a trhnul jsem 38 kilo. Určitě nemám žádné plány jiné sportovní, prostě jenom vzpírat.”

Do tohoto náročného sportu se zapojují nejen chlapci, ale i dívky, které dokazují, že síla a technika nejsou jen mužskou doménou.

Kristýny Šrámková, vzpěračka: “Tak jako na závodech se mi daří, musím říct, že na to, že vzpírám 4,5 roku, tak je to dobrý. Ale co se týče momentálních závodů, tak ty úplně nedopadly, ale jinak se mi daří. A k závodu mě vlastně přivedla mamka, jelikož vzpírala taky, můj děda taky vzpíral, takže to je taková rodina tradice, jde to po generacích.”
Nikola Mičková, trenérka: “Žákyni jsou šikovné, docházka je perfektní a teďka jsou celkem na osmnáctém místě. V tabulce je to vlastně i zároveň s chlapci. Takže myslím si, že super umístění.”

V nejbližší době čeká mladé vzpěrače mistrovství České republiky starších žáků, které proběhne 8. listopadu v Chebu.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/karvinsko/havirov/11000051295/banik-havirov-ma-silnou-mladeznickou-vzperacskou-zakladnu