Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský fotbalový klub v Havířově už trénuje opět naplno, děti se těší na turnaje

  • Havířov,

V odpoledních hodinách už je na městském fotbalovém stadionu opět živo. Děti opět pravidelně trénují a těší se, že už brzy zažijí i nějaké přátelské zápasy.

Malí fotbalisté už mohou opět naplno trénovat. Každý trenér má na velkém hřišti svou skupinku dětí, trénuje se fyzička, technika a hlavně děti jsou opět spolu a šťastné. Klub byl v kontaktu se svými hráči i během lockdownu.

Miroslav Matušovič, trenér: “Tam to je o tom trenérovi, aby nedopustil to, že ty děti si na to zvyknou, protože ono je to strašně jednoduché zlenivět a nic nedělat. To se na to krásně zvyká. A je pravda, že když se podívám napříč ročníky, tak někteří mají problém s váhou, protože moc toho nedělali, ale opravdu vidím zásadní problém v tom, aby ten trenér byl aktivní, aby těm rodičům trpělivě vysvětloval, že být takovou dobu doma sedět a nic nedělat není správné.”

Vrátily se vám všechny děti?

Miroslav Matušovič, trenér: “U nás je to 100% stav a řekl bych, že ještě víc a víc.”
anketa: “Těším se až budeme hrát zase turnaje.”

Co jsi dělal, když si nemohl trénovat?

anketa: “Byl jsem doma, někdy jsem si zakopal, někdy jsem šel s taťkou si zakopat.”
anketa: “Jsem rád, že už trénujeme, můžeme všechno dělat, můžeme kopat na branku.”
anketa: “Kamarádi, fotbal a nemohli jsme jít na zápasy. To mi chybělo.”
anketa: “Je to tady super, hrajeme dobře, trenér nás dobře učí, hrajeme všelijaké zápasy.”


Soutěže jsou pozastaveny a hrát se už nebudou. Přesto motivaci mají děti velkou.

Miroslav Matušovič, trenér: “Chceme najet na to, že chceme odehrát co nejvíce zápasů, ať už přípravných, nebo triangly turnaje atd. A co se týče mého ročníku, tak my jsme se dostali na finále Ondrášovka Cupu a připravujeme se na plno. Věříme, že do tří týdnu by se to mohlo odstartovat a máme o zábavu postaráno a myslím si, že kluci z Havířova Prostřední-Suché se dostali mezi takové týmy jako je Sparta, Slavie, tak je to úspěch a věříme, že uspějeme i na tom velkém turnaji.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy