Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladší ročníky s očkováním prozatím otálejí, otevřením kategorie 30+ zatím boom nenastal

  • Havířov,

Očkovací centra v kraji nejsou zcela vytížená, a to i přes to, že se mohou registrovat stále mladší ročníky. Například v Havířově očkují nyní převážně starší lidi, kteří přicházejí na druhou dávku. U první převládá zájem v kategorii 40+.

Očkovat už se mohou nechat i mladí lidé nad třicet let, ale žádný bum se nekoná. Tak to vnímají i ve velkokapacitním centru v Havířově.

Očkovací centrum v Havířově by denně mohlo naočkovat až 1300 lidí. Na tuto kapacitu se ale ještě nikdy nedostalo.

Halina Musiolová, vedoucí očkovacího centra Havířov: "V našem očkovacím centru takový bum úplně nenastal, zájem o očkování je, ale stále ještě nejedeme na plnou kapacitu. V současné době čeká asi na přihlášení, očkování 50 lidí v kategorii 35+. Na první dávky stále ještě převládá kategorie 40+.
anketa: "Tak uvažovala jsem, ze začátku jsem se bála toho očkování, ale rozhodla jsem se, že nakonec ano. Abych byla já chráněna, ale i oni.”
anketa: “Je tady vidět zejména starší generace a myslím, že to je docela škoda, protože to očkování má smysl ve společnosti.”
anketa: “Jsem z toho trochu zklamaný, čekal bych, že ten zájem bude větší zejména z pohledu ohleduplnosti vůči třeba starším příbuzným, kteří se nemohou, nebo nechtějí očkovat.”

Vedoucí očkovacího centra věří, že jakmile celkově padne věková hranice pro možnost očkování, mladých lidí možná přibude.

Halina Musiolová, vedoucí očkovacího centra Havířov: "Myslím, že nějaký zájem bude, protože spousta náhradníků se hlásí v té mladší skupině kolem 20 let, studenti se hlásí, ptají se, zda se mohou nahlásit jako náhradníci.”

Registrace pro lidi od 16 do 29 let by se měla spustit 1. června.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy