Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

The Strings budou mít svůj videoklip se sportovci, natočí ho David Vigner

  • Havířov,

Na dvě stě lidí z řad umělců a sportovců se budou podílet na natočení nového videoklipu, ve kterém odhalí zajímavá zákoutí města. Klip se bude natáčet v červnu pod taktovkou režiséra Davida Vignera.

Hudební těleso The Strings chystá nový propagační videoklip, který by měl netradiční formou zachytit proměnu města za poslední léta. Klip bude natáčet rodák Havířova. Režisér, který v současné době žije v Praze David Vigner. Nabídku na projekt přijal od zastupitelky a zakladatelky spolku Hudba nezná hranice Ivety Kočí Palkovské.

Iveta Kočí Palkovská, autorka projektu: “Cílem je natočit krásné lokality Havířova, ale prezentovat je živě. Takže prezentovat je spolu s mládeži s dětmi, sportujícími, hrajícími, kteří se věnují hudbě, kultuře, sportu typickému pro Havířov a to je ta hlavní myšlenka celého projektu.”

Co všechno byste chtěli zachytit v tom videoklipu a kolik dětí, mládeže se zapojí?

Iveta Kočí Palkovská, autorka projektu: “Zapojí se kolem dvě stě mládeže, účastníků, nebo herců, jak jim říká pan režisér a chtěli bychom zachytit lokality, které jsou jednak pro Havířov typické, ale jsou nové a třeba nejsou tak některé známé jako je skatepark, koupaliště, všem a chtěli bychom je zachytit v netypických scénách. Takže tam budou spojení jak houslisté, muzikanti, tak sportovci dohromady.”

David Vigner, režisér:
“Mně se ta idea líbila, protože v tomto období, po té covidové situaci, je potřeba už trochu mezi lidi nějakou upřímnost také dostat a jak jinak, než uměním a sportem. Takže se mi moc líbilo to propojení umění a toho sportovního světa. Kromě toho, že budeme mít nadějné muzikanty v tom videoklipu, tak tam budeme mít i nadějné sportovce, ať už hokejisty, fotbalisty a moc se mi líbí, že každý z nich v těch reáliích města Havířova ztvární to své umění. Takže my do videoklipu dostaneme nádherné místa v Havířově, které tu jsou. Já jsem rodákem, tak mám k těm místům vztah. Takže v téhle fázi jsme dělali tzv. obhlídky, abychom se podívali co a kde budeme natáčet a co musím říct, že mě hodně dojalo bylo to, když jsem viděl havířovské nádraží vlakové opravené. Je to moc velký dárek pro Havířovany v tom duchu, že to muselo stát kus práce, protože se kolem toho vedly různé komunikace atd. a dopadlo to dobře. Takže jsem rád, že jedna ze scén může být u toho vlakového nádraží, protože to tím začíná, že ti mladí umělci přijedou do Havířova a budou ten Havířov touto cestou objevovat.”

Projekt se zamlouvá i vedení radnice, protože výsledkem by mohla být zajímavá prezentace města.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já jsem nadšený z toho, protože jednak ten projekt, jako takový, je to řekněme oblast, která není pro mě jednoduchá, já nejsem žádný tvůrčí umělec, pro mě je to skvělé pozorovat a pomoct tomu ze strany organizační. Já se těším na tu realizaci, jednak se těším, jak to dopadne, no a to, že to dělá havířovský rodák, je opravdu skvělé, protože my máme být na co hrdí, jako město. My máme spousty úspěšných a slavných rodáků a je opravdu skvělé sledovat, že těmto lidem záleží na tom, jak se v tom městě žije.”

Natáčení videoklipu by se mělo uskutečnit v červnu.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy