Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově začal týdenní světový pohár mládeže ve stolním tenise, zapojilo se 22 zemí

  • Havířov,

Na 250 hráčů z 22 zemí se v těchto dnech účastní světového poháru ve stolním tenise mládeže, který se koná v Havířově. Covidová opatření ze strany federace jsou tak striktní, že se dívky během turnaje vůbec nepotkají s chlapci.

V Havířově v pondělí začal sedmidenní historicky první světový pohár mládeže ve stolním tenise, a to v nově postaveném reprezentačním centru. Pro pořadatele bylo kvůli striktním pravidlům velmi náročné vše zorganizovat.

Nikolas Endal, ředitel turnaje: "Kvůli covidovým opatřením se rozdělily kategorie na děvčata a chlapce zvlášť. To znamená, že první tři dny hrají děvčata, ve čtvrtek všechna děvčata odjedou a přijedou chlapci a od pátku do neděle hrají chlapci. Všichni účastníci musí mít sedm dní předem zaslaný test, následně tři dny předem, po příjezdu se všichni testují. Jsou tady v takové bublině."

Celkově se turnaje zúčastní 250 hráčů v pěti věkových kategoriích z 22 převážně evropských zemí. Tím, že je Česká republika pořadatelem, mohla do turnaje poslat více hráčů.

Nela Hanáková, hráčka: “Snažili jsme se i teď na poslední chvíli všechno pilovat. A očekávání? Těžko říct po tak dlouhé době, ale určitě postup ze skupiny a budu se snažit bojovat, co nejvíce to půjde.”
Helena Sommerová, hráčka: "Věnuji se stolnímu tenisu už od tří let a moje největší úspěchy jsou 11. místo na světovém žebříčku a kadetské ME, kde jsem skončila mezi osmi.”

Největší reprezentační centrum stolního tenisu v České republice bylo otevřeno v loňském roce a jedná se tady o první velký mezinárodní turnaj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy