Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Havířova zavítali na světový pohár mladí nadějní stolní tenisté

  • Havířov,

250 hráčů ze 22 zemí se v těchto dnech účastní světového poháru ve stolním tenise mládeže. Díky reprezentačnímu centru, které se otevřelo v loňském roce, se turnaj koná právě v Havířově.

V Havířově v pondělí začal sedmidenní historicky první světový pohár mládeže ve stolním tenise, a to v nově postaveném reprezentačním centru. Pro pořadatelé bylo kvůli striktním pravidlům velmi náročné vše zorganizovat.

Nikolas Endal, ředitel turnaje: "Kvůli covidovým opatřením se rozdělily kategorie na děvčata a chlapce zvlášť. To znamená první tři dny hrají děvčata, ve čtvrtek všechna děvčata odjedou a přijedou chlapci a od pátku do neděle hrají chlapci. Je to zajímavý formát, ale ta covidová opatření jsou nastavená světovou federaci velmi striktně. Všichni účastníci musí mít sedm dní předem zaslaný test, následně tři dny předem, po příjezdu se všichni testují. Jsou tady v takové bublině, všichni mají svůj tréninkový stůl, v restauraci mají svůj stůl na stravování. Snažíme se, aby se co nejméně potkali, aby se nikdo nenakazil.”

Celkově se turnaje zúčastní 250 hráčů v pěti věkových kategoriích ze 22 převážně evropských zemí. Tím, že je Česká republika pořadatelem, mohla do turnaje poslat více hráčů.

Nikolas Endal, ředitel turnaje: "Máme celkem 55 hráčů tady českých a z toho je osm havířovských. Takže všichni ti naši nejlepší, nejtalentovanější hrají. Samozřejmě Klára Hrabicová, která je mistryně republiky v kategorii juniorek z loňského roku. Ta určitě je takové to největší želízko v ohni, ale i všichni další, kteří budou hrát. Je to pro ně mimořádná příležitost a velká zkušenost získat nějaké body do světového žebříčku, což je také nemálo podstatné.”
Nela Hanáková, hráčka: “Příprava byla veliká, trénovali jsme celý rok v kuse. Snažili jsme se i teď na poslední chvíli všechno pilovat. A očekávání? Těžko říct po tak dlouhé době, ale určitě postup ze skupiny a budu se snažit bojovat co nejvíce to půjde.”
Helena Sommerová, hráčka: "Zatím se to povedlo, jsem ráda, že už se to rozběhlo, že máme nějaké zápasy. Věnuji se stolnímu tenisu už od tří let a moje největší úspěchy jsou 11. místo na světovém žebříčku a kadetské ME, kde jsem skončila mezi osmi.”

Největší reprezentační centrum stolního tenisu v České republice bylo otevřeno v loňském roce a jedná se tady o první velký mezinárodní turnaj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy