Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Primátor Havířova se setkal s ministryni Klárou Dostálovou, debatovali o investicích

  • Havířov,

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová zavítala do Moravskoslezského kraje a zajímala se o bytovou politiku. V Havířově se také setkala s primátorem města.

VIDEO: TV Polar

Ministryně Klára Dostálová se setkala s primátorem na náměstí TGM na Šumbarku, kam ji pozval vlastník tamních bytových domů. Během krátkého setkání primátor ministryni informoval o realizovaných investicích.

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Ty projekty stavební i investiční jsou významné a jde vidět, že i paní ministryni zajímá, co se děje v konečném důsledku s dotačními projekty, penězi. Jestli dopadnou dobře, nedopadnou dobře. Máme zrekonstruované školy, školky, chodníky, cesty. Ta spleť investic, které jsou ze strany města realizovány i díky ministerstev, je opravdu široká.”

V celé ČR se hovoří o rozvoji bydlení. Je to problém i Havířova? Budete se snažit budovat nové byty, nebo Havířov ten problém nemá?

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “V Havířově co do počtu bytů, jakoby toho finanálního čísla, problém není. Těch bytů je dost. Problém je s tím, že některé ty byty nejsou v dostatečně kvalitním stavu a v minulosti i na tom městském majetku došlo k velmi výraznému podfinancování. My se samozřejmě snažíme do toho bytového fondu intenzivně investovat. Dneska celkový objem investic rozpočtovaný v rámci města se blíží k půl miliardě korun, to tady nikdy nebylo. Je to vidět, ale v tak krátkém čase neuděláme všechno. A my opravdu do bytového fondu a rekonstrukcí, zateplování investujeme obrovské prostředky a je to správně, protože občané to chtějí, občané si to zaslouží. A ta kvalita těch služeb, je prostě strašně důležitá.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy