Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí včelaři v Havířově uspořádali medobraní, medu ale bude letos opět málo

  • Havířov,

V Havířově uspořádali medobraní. Plastové rámky ale zdaleka nebyly plné medu. Může za to chladné a deštivé jaro. Celý den pro rodiny byl ale poučný a včelařský kroužek věří, že i díky osvětě se včelaření začne věnovat více mladých lidí.

Včelařský kroužek Ambrožíci z Havířova se snaží vychovávat mladé členy, kterých je v regionu stále málo. Díky rozvolnění mohl letos uspořádat pro veřejnost medobraní. Součástí byla ukázka stáčení medu, vědomostní soutěž Zlatá včela, lidé si mohli projít naučnou stezku.

anketa: "Já jsem se tady dozvěděl, že když včela je od toho kouře, jak včela uvidí ten kouř, nebo ucítí, tak že to je miliony let dozadu, že se to takto dává z generace na generaci. Ony vylétají ven, když cítí ten kouř, protože si myslí, že hoří les, což je podle mě hodně zajímavé.”
anketa: "Je tady moc hezky, ten areál je moc hezký. Já jsem tady poprvé, ještě jsem tady nikdy nebyl a líbí se mi tady. Je tady hodně zajímavých věcí i pro děti, jsou tady soutěže, program je na celý den. Kluci si udělali svíčky, odvíčkovávali med, vyzkoušeli si med.”

Včelaři už ale vědí, že medu bude letos zřejmě málo.

Jiří Vavřík, vedoucí včelařského kroužku Ambrožíci: "Vzhledem k tomu, že jaro bylo nepříznivé, chladné, deštivé, tak ten vývoj byl opožděný. Teď všechno najednou vykvetlo a ty včelky byly slabé. Zimní generace odcházela, jarní je nenahradila, takže s medem to je velmi slabé.”

Špatnou sezonu včelaři zažívali také v loňském roce, kdy hlavní sběr medu byl kvůli deštivému počasí nejhorší za 50 let. 

Témata: včela,  med,  medobraní,  Ambrožíci
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků