Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na světovém poháru stolních tenistů, který se konal v Havířově, získali medaile i Češi

  • Havířov,

Havířov se může pochlubit dalším prvenstvím. Konalo se zde první ročník světového turnaje ve stolním tenise mládeže. Čeští sportovci i přes velkou konkurenci získali šest medailí.

V neděli skončil sedmidenní světový pohár mládeže ve stolním tenise. Organizátoři vše zvládli na jedničku, o čemž svědčí příslib pořádání turnaje i v příštím roce.

Nikolas Endal, ředitel turnaje: "V první řadě jsem moc rád, že jsme neměli žádného pozitivního na Covid-19, což by nám organizátorům velmi zkomplikovalo turnaj. Provedli jsme přes 500 testů a všechny byly negativní. Za to jsme rádi. Tahle velká hala si takovou soutěž zaslouží, nakonec všech těch 22 zemí, celkem 410 účastníků, bylo velmi spokojených. Všichni to hodnotí pozitivně. Už dneska máme potvrzený turnaj na příští rok, což jsme moc rádi. Světová federace je nadšená z těchto prostor, které v Havířově máme a jsem moc rád, že už dneska víme, že příští rok zase uspořádáme v Havířově.”

Na finálové zápasy se chodil dívat i primátor Havířova.

Josef Bělica (ANO), primátor města: "Pro Havířov je to skvělé, ale ne jen pro Havířov, ale i pro celý MSK. Je to významná soutěž v celorepublikovém měřítku světový pohár. Stovky tisíc shlédnutí na internetu, prostě 22 zemí, přes 450 účastníků a ten nejlepší mládežnický stolní tenis, který je ve světě k vidění. Naše město si to zaslouží a jsem rád, že to tady je a to, že jsou všichni účastníci spokojení a že se jim tady líbí, to je pro nás velké vyznamenání pro město. Samozřejmě klobouk dolů před pořadateli, protože to neskutečně dobře zorganizovali a všechno opravdu klape. Já jsem měl včera možnost hovořit i s prezidentem Českého svazu stolního tenisu a on je také nadšený, takže já věřím tomu, že to je první ročník, určitě ne poslední a naše město akce tohoto typu potřebuje.”

Za Českou republiku bylo nasazeno do turnaje 55 hráčů. Konkurence byla velká jak u dívek, tak chlapců. Šest českých stolních tenistů, zejména z mladších kategorií, získalo medaili.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy