Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři při snídani debatovali s primátorem Havířova

  • Havířov,

Co bude s bývalým hotelem Merkur, nebo bývalou školou na ulici Mánesova? Postaví se další dům pro seniory? To jsou jen některé otázky, které kladli senioři primátorovi Havířova, který je pozval opět na snídani.

VIDEO: TV Polar
Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Oni se velmi intenzivně zajímají o to, co se ve městě děje. Takže je zajímají investiční akce, probírala se zdravotní střediska, přišla řeč na havířovském nádraží, na hromadnou dopravu, křižovatky. Takže spektrum o čem se bavíme je opravdu velmi široké a pro mne je strašně důležité se dozvědět od těch lidí, jak oni vnímají kroky, které vedení města dělá a jak oni vnímají to, jak se město posouvá.” 

anketa:
“Například ta zvláštní škola mě zajímal, jak jsem se ptala. Jinak kluby seniorů, které opravdu potřebují doplnit stoly, venkovní posezení.”
anketa: “Jde vidět, že se to tu opravuje, že se tady dělají různé úpravy chodníků, hřišť pro děti, pro sportovce. Já jsem z klubu tělesně postižených, máme se velice dobře v CVA, akorát byla ta pandemie a nemohli jsme se stýkat a co mě mrzí, že mi z klubu umřelo velice hodně členů.”

Je něco, co byste v Havířově ještě uvítala, co tady není?

anketa: “Co mě nejvíc zajímá? Já už mám věk, ten domov pro seniory. Jsem sama, která má problémy zdravotní. Je lepší být v tom domově. Člověk, když je doma sám, nikdy nevím, co se může stát.”

V těchto schůzkách budete se seniory pokračovat, pokud už to situace dovolí?

Josef Bělica (ANO), primátor Havířova: “Já jsem tuto tradici zavedl, nám do toho pandemie trochu hodila vidle, protože setkání se seniory, kteří byli rizikovou skupinou, bych prostě neriskoval v době pandemie. Dneska je ta situace podstatně lepší a my jsme se dohodli, že se zase potkáme. Já věřím, že toto je tradice, která se podařila a já v ní chci pokračovat.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy