Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z havířovské mateřinky vařily s herečkou Markétou Hrubešovou

  • Havířov,

Mateřská škola Přímá v Havířově se účastní pravidelně soutěže O nejlepší školní oběd a sklízí úspěchy. Nyní školku navštívila herečka Markéta Hrubešová, která sedí v porotě a sama píše knížky o jídle pro děti. S těmi také vytvořila zdravou svačinu.

Vysvětlovat dětem, jak je důležitá zelenina, ovoce a zdravé potraviny, je třeba už od mateřské školy. Vhodnou formu spojení příběhu třeba o cestující bramboře a zdravých receptů zvolila herečka Markéta Hrubešová, která právě mateřinky navštěvuje.Markéta Hrubešová, herečka, autorka knih: “Děti úplně od nejmenších si mohou uvařit třeba se staršími sourozenci, s mamkou, tatínkem, babičkou. To je jedno, hlavně, že vaří spolu. To je strašně důležitý čas a ve chvíli, kdy to dítě ochutná dobrou surovinu, tak si myslím, že později už bude mít nějaké chuťový vjem, chuťovou paměť a že už ho nikdo neobalamutí. A funguje také to, že když si to to dítě uvaří, tak si to také sní.”

Děti si na zahradě společně přichystaly zdravou svačinu.

anketa: “Já jsem si dal pomazánku, kukuřici, salát a okurku.
anketa: “Nejdříve jsme si nabírali Lučinu a potom kukuřici a potom jsme si museli ten chleba těmi věcmi namazat a nazdobit si na to co máme rádi. Dobře se mi to povedlo a chutná mi to půl na půl.”

Havířovskou školku na ulici Přímá herečka navštívila náhodou. Kuchařky z této mateřinky se pravidelně účastní soutěže O nejlepší školní oběd.

Michaela Kupková Hampejsová, ředitelka MŠ Přímá Havířov: “Máme veškeré čerstvé suroviny, používáme bylinky, minimum soli, málo cukru, využíváme chutí surovin, ze kterých vaříme. Vyrábíme si spoustu surovin sami. Paní kuchařky dělají pravidelně domácí šunku, domácí Lučinu, ze které budeme dneska vařit. Děláme si svoje smoothie, svoje pribináčky a podobně. Snažíme se na tu stravu dbát. Paní kuchařky vyjely na soutěž, kde ukazovaly, jak se u nás jí a jsem ráda, že byly pěkně ohodnoceny.”

Školka se přihlásila i do letošního ročníku soutěže a věří, že opět uspěje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy