Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ředitelé městských policí se sešli na společném jednání, chtějí dřívější odchod do důchodu

  • Havířov,

Díky příznivé epidemické situaci se mohlo opět konat Kolegium ředitelů městských policií, které se uskutečnilo v Karviné. Společného jednání se zúčastnil i havířovský ředitel, který rovněž bude usilovat o dřívější odchod strážníků do důchodu.

Ředitelé městských policií ze 27 statutárních měst a hlavního města Prahy se sešli na jednání Kolegia v Karviné. Profesní jednání bylo zaměřeno například na nejpalčivější otázky řešení veřejného pořádku v covidové době, co dělali strážníci nad rámec svých povinností, přístup státu k městským policiím a také otevřelo otázku dřívějšího odchodu strážníků do důchodu.

Bohuslav Muras, ředitel MP Havířov: "Ono to začalo kdysi. My jsme byli takové stínové kolegium pro kolegium primátorů, kteří po nás chtěli stanoviska a jak šel čas, tak jsme se vyprofilovali a snažíme se pro ty strážníky, které zastupujeme a pro ty obecní policie obecně to dělat tak, aby to mělo smysl. Takže se snažíme připomínkovat návrhy zákonů, vyhlášky a podobně. Vyměňujeme si zkušenosti, to je důležité. Scházeli jsme se dvakrát ročně, vždy na jaře, na podzim, covid nám to naboural. Takže teď toho máme moc, co potřebujeme projednat, protože se zabrzdila úplně důchodová reforma, kde se snažíme strážníky dostat do kategorie tak, aby šli do důchodu v šedesáti letech a podobné věci. My tam chceme tlačit na sociální jistoty, protože ta doba covidová ukázala jasně, že ti strážníci hodně pracují, ale nějaké to zajištění a zázemí je slabší.”
Omar Teriaki, místopředseda pověřený předsednictvím Kolegia ředitelů městských policií statutárních měst a hl. m. Prahy: "Každopádně reagujeme na to, že městské policie a obecní policie v rámci různých reportáží byly vnímány, že působí a dělají práci státního sektoru. To znamená za stát, nebo vedle státu vykonávaly, tu činnost a teď si musíme vyhodnotit, zda-li to bylo standardní a mělo by to takto zůstat, anebo přenastavit podmínky, abychom si každý dělali to, co máme a podle toho byli oceňováni.”

Jako úspěch ředitelé považují, že i díky nim se jim podařilo před časem prosadit odchodné pro strážníky, kteří odsloužili minimálně patnáct let a jsou starší padesáti let.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy