Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senioři i se zpožděním kvůli covidu dokončili Akademii III. věku

  • Havířov,

Akademie III. věku má v Havířově už dlouholetou tradici a to i díky finanční podpoře města. Poslední absolventi si ale na osvědčení a slavnostní ceremoniál museli počkat.

Tito senioři, kteří se rozhodli vzdělávat, si měli převzít osvědčení o absolvování Akademie III. věku na Vysoké škole Prigo v Havířově už mnohem dříve. Kvůli covidu se jim studium protáhlo ze dvou na tři roky. A to také proto, že nechtěli jít formou distanční výuky, ale chtěli se na přednáškách společně setkávat.

Sabina Vaňǩová, prorektorka pro zahraniční a vnější vztahy Vysoká škola Prigo: "Díky jejich vysoké součinnosti jsme mohli začít téměř ihned, co to bylo ze strany vlády umožněno. Tak jsme upravili rozvrh, abychom to studium mohli ukončit v co nejkratší možné míře, aby absolventi měli volné prázdniny a nemuseli ještě o prázdninách chodit do školy.”

Všichni absolventi si slíbili, že se určitě budou setkávat i nadále.

Jana Foberová, absolventka Akademie III. věku: “Jsme to nakonec dokončili a bylo to moc fajn, líbilo se mi to. Byly tam programy právnické věci, to mě zajímá, protože já jsem dělala celý život u soudu a teď jsme měli místo počítačů pohybové ústrojí a to nás všechny hodně zajímalo.”
Alois Bednář, absolvent Akademie III. věku: “Bylo to náročné a dlouhé kvůli té nemoci a jinak to bylo velmi zajímavé. Přednášky byly krásné, poučné. Člověk si z toho vzal do pozdního života zajímavé věci. A ať ty ročníky další, ať město přispívá těm starším lidem a umožní to vzdělávání.”

Radnice s podporou vzdělávání seniorů počítá i na další léta.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy