Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prvňáci dostali vysvědčení, ti ze ZŠ Na Nábřeží by raději místo prázdnin chodili do školy

  • Havířov,

Velké očekávání měly děti na konci školního roku. Zejména pak malí prvňáčci, kteří si přáli samé jedničky. Některé děti ze ZŠ Na Nábřeží přiznaly, že by místo prázdnin raději chodily do školy, protože jim budou opět chybět spolužáci.

Všechno co je poprvé, si člověk dlouho pamatuje. A právě na středeční den, kdy se rozdávalo vysvědčení tito prvňáčci ze ZŠ Na Nábřeží rozhodně nezapomenou. Někteří nemohli ani dospat.

anketa: "Mamka měla samé dvojky a já jsem chtěl, abych měl samé jedničky a splnilo se mi to.”
anketa: "Známky ty se mi moc líbí, ale mám dvě dvojky, ale to nevadí mamce."
anketa: "Dostala jsem samé jedničky na vysvědčení a dostala jsem obraz nejlepšího žáka."
A za co si dostala tu pochvalu za nejlepšího žáka?
anketa: “Že se chovám ke kamarádům pěkně, mám dobré známky, pomůžu jim.”
anketa: "Já jsem se na ten dnešní den moc těšila. Nejvíce na kamarády."


Vzhledem k tomu, jak byl celý rok pro všechny náročný, k hodnocení přistupovali učitelé na všech stupních individuálně.

Monika Kociánová, učitelka, ZŠ Na Nábřeží: "Zhodnotili jsme, jaké měly děti možnosti, také práce na té distanční výuce, ale já musím říct, že jsem to měla celkem jednoduché, protože tady jsou opravdu rodiče, kteří pracovali všichni. Snažili se dětem zajistit možnost připojení, takže jsem to měla jednodušší."

A co říkáte na to, když jsem se teď ptala dětí, zda raději prázdniny, nebo by zůstaly ve škole a ony řekly, že zůstaly ve škole?

Monika Kociánová, učitelka ŽS Na Nábřeží: “No je to moc hezké, ale myslím si, že hlavně jim budou chybět ti kamarádi, kteří v té době pandemie a distanční výuky jim asi chyběli nejvíce, protože se nemohli potkávat. Myslím si, že to je asi největší odměna pro ně, že mohou být hlavně s těmi spolužáky a kamarády."
anketa: "Mám kamarádku Barču a my se s mamkou neznáme, tak se nemůžeme vidět o prázdninách třeba.“

Naopak učitelé se na prázdniny těší, jelikož si potřebují po náročném roce odpočinout. Školám už byly zaslány z ministerstva metodické pokyny, podle kterých se budou řídit od září.

Svatopluk Novák, ředitel ZŠ Na Nábřeží: "Dneska to přišlo v datové zprávě. Je to hodně stránek, zatím jsem to ještě nečetl. Je to čerstvé."

Pokud by se muselo testovat častěji v tom září. Byl by to problém, nebo už to máte tak nacvičené, že by to problém nebyl?

Svatopluk Novák, ředitel ZŠ Na Nábřeží: “My s testováním žádné problémy nemáme. Jsou výjimky, kdy rodiče nechtějí některé děti testovat, ale jinak je to bez problému. Pokud by to fungovalo tak, jako před tím, že bude všechno distribuováno přes ministerstvo, hasiče, není problém.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy