Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Lidé adoptované psy z útulku prozatím nevracejí, v Havířově už zůstali v kotcích jen ti velcí

  • Havířov,

V útulku Max v Havířově během v covidu úplně zmizeli malí psi. Ošetřovatelé jsou rádi za každé zvíře, které dostane nový domov. Současně ale měli obavy, aby se nevrátili zpět. To se prozatím nestalo a velký zájem je i o kočky.

V pandemické době je zájem o všechna zvířata v útulcích. Ani v tom havířovském dlouho nezůstane pes, kočka, morče či králík.

Dagmar Polaková, vedoucí útulku Max:" Tak během toho roku bylo cca 400 odchytů pejsků, do adopce jich šlo zhruba 200 a původním majitelům 245. Pár se jich vrátilo, ale je to úplně zanedbatelné množství. Opravdu ti pejsci zůstávají v rodinách."
Překvapilo vás to?
Dagmar Polaková, vedoucí útulku Max: “Překvapilo, protože jsme spíše počítali, až nastane normální režim, že lidé začnou chodit do práce, že nám ty pejsky začnou vracet a prozatím se to nestává." 

Útulek prozatím neumožňuje venčení psů, a to také proto, že v něm zůstali jen ti velcí a hůře přizpůsobiví. Díky nízkému počtu ale na ně mají více času ošetřovatelé, na které jsou zvyklí.

Eva Bergerová, ošetřovatelka v útulku Max: "Snažíme se o to, aby byli všichni vyvenčení každý den. Máme tady velký výběh, takže jim házíme aporty, snažíme se s nimi mazlit, vyčesáváme je tam. Takto komfort mají opravdu."

Pokud je velké horko ošetřovatelé ochlazují vodou kotce i veškeré prostory. Zvířata mají vždy možnost se schovat do stínu. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy