Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se staví další parkoviště, součástí bude i retenční nádrž

  • Havířov,

Zhruba 80 nových parkovacích míst vzniká na ulici Majakovského v Havířově. Práce by měly být dokončeny v září. Jelikož je nutné zadržovat vodu v krajině, projekt počítá i s retenční nádrží.

Na ulici Majakovského se intenzivně pracuje na novém parkovišti, které by mělo konečně vyřešit problém místním obyvatelům. Součástí stavby je i retenční nádrž, která se bude nacházet v bezprostřední blízkosti parkovacích stání.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Chceme zadržovat vodu v krajině, chceme ji udržet na tom místě. To znamená, že teď už vodu neodvádíme do kanalizace, ale udržujeme ji na tom místě. Retenční nádrž slouží k tomu, aby zachytila přívalové srážky a postupně zasakovala vodu do terénu. Ta retenční nádrž má objem nějakých 35 metrů krychlových a ten vrt je zaústěný deset metrů do země."

Tohle bude druhá retenční nádrž, která bude součástí parkoviště. Plánujete ještě další takové projekty, protože staví se další parkoviště?

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: “Při jednotlivých typech parkovišť se snažíme přemýšlet nad tím, jakým způsobem řešit dešťové vody a právě ten přístup je o tom, že se snažíme, aby byly zasakovány. A jedna z těch metod je právě tato retenční nádrž, která postupem času zasakuje. Je to vždy o tom místě, na kterém se staví parkoviště a vždy je třeba navrhnout ideální řešení pro to dané místo, ono se může lišit.”

Samotné parkoviště počítá se zhruba 80 novými místy.

Bohuslav Niemiec (KDU-ČSL), náměstek primátora: "Předpoklad ukončení by měl být v září, takže věřím, že v září se nám podaří parkoviště zprovoznit. Je to jedna akce a předpokládané náklady jsou cca 8 milionů korun."

V současné době probíhá výstavba nového parkoviště i u letního kina, i tato stavba by měla být dokončena v září. Na podzim pak město zahájí výstavbu na ulici Mánesova, kde rovněž mají lidé problém s parkováním.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy