Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kdo opakovaně páchá přestupky, může být krácen na dávkách, zákon ale vzbuzuje obavy

  • Havířov,

Poslanci schválili zákon, který má zajistit, aby se lidé, kteří pobírají sociální dávky chovali slušně. Pokud budou opakovaně páchat přestupky, mohou o část příspěvků přijít. Někteří lidé i politici si ale myslí, že může stoupnout kriminalita a na problémové rodiče doplatí děti.

Člověk, který bude například opakovaně rušit noční klid, nebo narušovat veřejný pořádek a nezaplatí pokutu, může být krácen na sociálních dávkách. Zákon třikrát a dost schválili poslanci. Námi oslovení lidé před Úřadem práce v Havířově mají na zpřísnění pravidel různé názory.

anketa: “Je to blbost, protože ve vyloučených lokalitách, byť i v Havířově na Šumbarku, se ti lidé dostanou do takové krize, že se dostanou pod most. Pokud nebudu mít na chleba, tak půjdu krást, nebo vyloupit banku.”
anketa: “Záleží, jaký přestupek udělá, já ho neudělám. Já bych jim to vzala, protože v dnešní době je to katastrofa."
anketa: “Já nevidím problém, proč ne. Když jsou na hmotné nouzi, tak nemají dělat problémy. Pro všechny ale stejně.”

Radnice se obává, že kvůli například jednomu problémovému členovi rodiny, se může celé domácnosti snížit doplatek na bydlení.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: “Určitě má smysl postihovat lidi, kteří nejsou schopni dodržovat zákony většinové společnosti, ale na druhou stranu se obávám toho, že dojde ke snížení životní úrovně dané rodiny. A nejhorší situace může nastat v případě, kdy budou finančně znevýhodněny děti těchto rodin, protože těch se to bude dotýkat nejvíce. To, za co by měli být postihováni, budou postihováni rodiče, ale v samotném důsledku to odnesou děti.”

Zákonodárci nebyli při schvalování jednotní, nyní bude záležet, jak zákon posoudí Senát.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků