Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Adolfa Dudka děti milují, ilustrátor má nyní výstavu v Havířově

  • Havířov,

Ilustrátor dětských knížek Adolf Dudek dokáže svou tvorbou rozesmát nejen děti, ale i dospělé. Po jedenácti letech uspořádal výstavu opět v Havířově. Pro děti pak v srpnu připravuje zábavný den.

Husa s křídly letadla, zvířata na lyžích, rybář lovící sněhuláka. S touto interaktivní výstavou Dětem pro radost zavítal do Havířova ilustrátor Adolf Dudek, který je nejprodávanějším ilustrátorem a má na svém kontě přes 3 miliony prodaných dětských knih.

Adolf Dudek, ilustrátor dětských knih: “Ten styl ilustrací je takový, že ty děti to baví, je to veselá tvorba, a proto jsem do té výstavy vybral první nesmyslnou výstavu v této republice, protože jsou to samé nesmysly. Děti tady uvidí samé nesmysly nejen na ilustracích, ale jsou tady i nesmyslné projekty, jsou tady třeba i moje knihy zdarma.”

Adolf Dudek říká, že on sám je stále dítě a přesně ví, co se jim líbí, čím otevřít jejich svět a nadchnout je.

Adolf Dudek, ilustrátor dětských knih: “To vzniklo tak, že my dospěláci máme nějaké šablony myšlení a děti mají fantazijní světy. A já také mám ty fantazijní světy, protože jsem stále děcko a ty fantazijní světy děti baví a já jsem se je snažil dát do těch nesmyslných obrázků a děti neskutečně baví hledat nesmysly v klasických věcech, v klasickém životě. A tím, že je to baví, tak jsem na tom postavil celou výstavu “hledáme nesmysly”.

Hned první návštěvnicí výstavy byla malá Terezka. Trvalo jen chvilku, než pronikla do říše fantazie.

Terezka, návštěvnice výstavy: “Já jsem tady viděla, jak dělají blbosti na těch obrázcích. Ještě jsem tu přišla, protože mě tu mamka poslala.”

A co ty ráda kreslíš?

Terezka, návštěvnice výstavy: “Maluji, někdy i kreslím.”

Stejně jako Terezka i ostatní děti si mohou s ilustrátorem užít spoustu legrace. 14. srpna se v Galerii KD Radost bude konat Vystoupení pro radost.

Adolf Dudek, ilustrátor dětských knih: “Bude to taková kreslířská show, kterou už dělám 18 let po celé republice i na Slovensku. Bude tam to nejlepší, co ve mě je. Kdo tady 14. srpna přijde, tak se bude moci podívat na takové setkání s žijícím ilustrátorem přímo při tvorbě a děti budou vtaženy do programu. Musíte přijít, zveme všechny.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků