Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Havířově se strážníci pustili s dětmi do úklidu nepořádku kolem domů

  • Havířov,

Městská policie v Havířově oslovila děti z městské části Šumbark, aby společně uklidili nepořádek ve dvorových částech mezi domy. Celkem se do akce zapojilo na čtyřicet dětí, na které pak čekala odměna.

Pokud se děti podílejí na úklidu, určitě se pak zamýšlí nad tím, zda třeba plechovku odhodí na zem, nebo ji vyhodí do odpadkového koše. Takovou zkušenost mají strážníci Městské policie v Havířově, kteří se rozhodli společně s dětmi uklidit nepořádek mezi domy v jedné z části Šumbarku.

Vratislav Lepič, strážník MP Havířov: "Měli jsme takové zkušenosti, když jsme to pořádali v menší míře v minulých letech, že ty děti, které se toho účastnily, tak potom v následujících měsících a letech v tom okolí už byl menší nepořádek. Byly všímavější k tomu a nebyly z nich takoví bordeláři, jak se říká."

Co říkáte na účast, kolik je tady dětí?

Vratislav Lepič, strážník MP Havířov: “Je to pěkné, že se účastní. Je to taková nenásilná forma, jak je dostat dohromady, že jeden osloví druhého a všichni se chtějí zúčastnit. Myslím si, že je to nejlepší forma výchovy.”

Kolik je tady těch odpadků a jak to, že jich je tady tolik?

anketa: “Lidi to tady vyhazují a pak si to neuklidí. Plechovky, papírky, sáčky, polystyrény, víčka od pití, bandasky, všechno možné.”

Co by si řekl někomu, kdyby si viděl, že něco vyhazuje na zem?

anketa: “Já by sem řekl, aby to hodil do popelnice a nevyhazovat na zem, protože to pak budou prasata.”

Po úklidu na děti čekala odměna. Preventistky kriminality dokonce pro ně upekly sladké dobroty.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy