Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pod areálem technických služeb v Havířově ujel svah, hrozilo zřícení staveb

  • Havířov,

Zřejmě kvůli neodhalenému pramenu vody začal masivně ujíždět svah pod Technickými službami v Havířově. Technologie sanačních prací byla náročná a vyžádala si třímilionovou investici.

Opravdu rychle museli reagovat v havířovských technických službách. Část lesoparku pod areálem začala ujíždět a hrozilo, že strhne i majetek společnosti.

Ludvík Martínek, ředitel Technických služeb Havířov: “Zjistilo se, že tato lokalita je postavena na hlušině, takže to není pevný svah. Vyvěrá tam nějaká voda, dodnes se nezjistilo, odkud ta voda vyvěrá a eroze způsobila, že nám praskal asfalt, ujížděl svah a hrozilo nebezpečí, že se tady proboříme někde do Austrálie a že ty naše stavby spadnou.”

Urychleně se musel na radnici vytvořit projekt a svah zpevnit.

Václav Zyder, náměstek ředitele Technických služeb Havířov: "Vycházel z hydrogeologického posudku a stavební práce, které vidíme za námi, spočívaly v tom, že v první fázi byly provedeny horizontální odvodňovací vrty, které stahují vodu z tohoto svahu, aby ho odvodnily. Tím se ten svah opětovně zpevnil a následovalo vybudování opěrné zdi s mikropiloty zapuštěnými do hloubky, které mají ten svah udržet na svém místě a zabránit jeho erozi a sesuvu."

Riziková by mohla být i další část lesa. Město ale věří, že právě díky horizontálním odvodňovacím vrtům dojde ke zpevnění celého svahu. Přesto budou technické služby nezpevněnou část bedlivě monitorovat.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyOPTIMIA facility s.r.o. - železnice Dolní Lutyně
Dolní Lutyně
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. žel. stanice Havířov, Horní Suchá, Závada
Havířov
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o. - železnice Petrovice u Karviné
Petrovice u Karviné
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry