Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Veřejně prospěšným pracovníkům v Havířově přidávají práci sprejeři i bezdomovci

  • Havířov,

Veřejně prospěšní pracovníci se v Havířově rozhodně nenudí. Vedle čištění mobiliářů, kontejnerů na odpad či brlohů bezdomovců, jim přidělali práci ještě vandalové, kteří posprejovali autobusové zastávky.

Pokud čistili takto špinavé kontejnery na odpad VPP ručně, trvalo to dlouho a dělali to tři lidé. Nyní mají vysokotlakou wapku a výsledek je do pár minut. Stejné to je i u dětských mobiliářů či laviček.

Roman Kočner, mistr VPP: “Čistíme samozřejmě dětské mobiliáře, nejvíce ty, které jsou na místech, která jsou nejvíce zaneřáděná, která jsou v lesích a děláme i kontejnerová stání, která jsou pod stromy. Ty jsou celé černé, ulepené.”

Přístroj ale vše nevyčistí. Městu dělají velké starosti i sprejeři. I pumptracková dráha už je poničená.

Patrik Zelina, hlavní mistr VPP: “Nedávno jsme odstranili na několika desítkách zastávek MHD nápisy. Děje se tak opakovaně, to čištění je velice pracné. Musí se to dělat ručně a bohužel zatím bez pachatele."

Zastávky byly zničené, posprejované v různých částech města, nebo se to týká jen nějaké lokality? Jak dlouho vám to trvalo, než jste je dali do pořádku?

Patrik Zelina, hlavní mistr VPP: “Zastávky jsou takto posprejované po celém městě. Podlesí, Šumbark, Prostřední Suchá, střed města. Čištění zastávek trvalo tak tři týdny.”

S jakými problémy se ještě potýkáte ve městě jako VPP?

Patrik Zelina, hlavní mistr VPP: “Ještě se potýkáme s úklidem například brlohů po bezdomovcích po celém městě. Nejhorší je, když se nachází poblíž dětských hřišť, nebo v parcích, které slouží k užívání obyvatel jinému než nocování a trávení času přes den různých bezdomovců, kde popíjejí alkohol. Silně znečišťují prostranství a denně to po nich musíme uklízet a je to pro pracovnice velmi nepříjemné.”

Často jde vidět u kontejnerových stání velkoobjemový odpad. Stále řešíte ten problém?

Patrik Zelina, hlavní mistr VPP: “Denně odvážíme z Havířova sedm až devět vleček na traktoru kusového odpadu. Nemyslím si, že by občané nechtěli využívat sběrné dvory, dělají to. Ale najdou se i občané, kteří to nedělají. Řeší to tak, že odpad vyhodí ke kontejnerovému stanovišti a počítají s tím, že město to odstraní, uklidí.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy