Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Práce na rekonstrukci mostu v Havířově-Bludovicích pokročily

  • Havířov,

Až sto let by měl vydržet most na ulici Na Kempách, který nyní prochází celkovou rekonstrukcí. Poprvé by po něm mohla projet auta v první polovině října. Do té doby musí řidiči i nadále využívat objízdné trasy.

Práce na rekonstrukci mostu v Havířově-Bludovicích na ulici Na Kempách pokročily. Pracovníci museli odstranit mostovou konstrukci, ocelovou část i prahy. Zůstala v podstatě jen kamenná opěrná zeď.

Vladimír Hýža, referent oddělení investic MmH: “V podstatě se jedná o zcela nový most, dochází zde ke generální opravě mostu, který byl už v havarijním stavu, a to je důvod, proč dochází k té rekonstrukci. V dnešní době jsou vybudovány již nové úložné prahy, je položená nová ocelová konstrukce, bude se provádět nová železobetonová deska a mostní křídla mostu.”

Co bude nyní následovat a kdy bude most hotový?

Vladimír Hýža, referent oddělení investic MmH: “Nyní bude následovat příprava železobetonové desky, budou prováděny betonáže mostních křídel. Následně izolace a vlastní deska mostu, včetně izolací. Ve finále bude provedena asfaltace desky a osazení zábradlí. Očekáváme, že bychom mohli občany pustit na most v první polovině měsíce října.”

Během stavby nesmí být narušena příroda. Proto jsou stromy zabezpečeny konstrukcí proti poškození a v řece je připevněna norná stěna. Po celou dobu prací musí řidiči využívat objízdné trasy.

Vladimír Hýža, referent oddělení investic MmH: “Myslím, že občané jsou vstřícní. Přesto, že jsme jim tady zavřeli poměrně využívaný most. Trochu zádrhel byl v počátku, když se nám začala bortit spodní stavba, ale i s tím jsme si poradili a snažíme se termín, co možná nejvíce zkrátit."

Oprava mostu bude stát 3,5 milionu korun. Jeho životnost se odhaduje na zhruba dalších sto let.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy