Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Havířovští hokejisté si udělali brigádu a uklidili okolí rybníků

  • Havířov,

Prvoligoví hokejisté z Havířova se rozhodli pomoci přírodě a vyčistit lokalitu kolem Sušanských rybníků. Sami byli překvapení, kolik se tam nachází odpadků.

Sušanské rybníky v Dolní Suché v Havířově jsou lokalitou, kam chodí lidé na procházky, rybáři na ryby. Slouží ale také jako dobrý úkryt pro bezdomovce a nejrůznější individua. Podle toho i lokalita vypadá. Vyčistit od odpadků se ji rozhodli hokejisté A-týmu.

Michal Raszka, PR manažer AZ Heimstaden Havířov: "Je to i ve spolupráci s městem, s ekologickým odborem, kteří nám dali doporučení jít sem, protože tady je nepořádek ve velké míře.  Je tady vzácný druh užovky a je škoda, že žije v takovém nepořádku.”

Hokejisté společně s několika fanoušky čistili lokalitu celé odpoledne.

Jakub Mrva, hráč AZ Heimstaden Havířov: "Vypadá to opravdu špatně tady. Nevěděl jsem, že ta příroda je až tak znečištěná a jsem rád, že to mohu udělat pro přírodu i pro ty fanoušky, kteří se tu mohou s námi potkat, že uděláme dobrou věc.”
Jan Maruna, kapitán AZ Heimstaden Havířov: “Já bych takových akcí pořádal daleko více, aby si ti lidé uvědomili, že tu zem si ničíme sami. Což já osobně nemám rád."
Michal Kořének, hráč AZ Heimstaden Havířov: “Pro mě to znamená dost, protože bychom měli chránit životní prostředí. Každý pro to nedělá to, co by měl. To tady sami vidíme a každý, kdo tady pomůže, něco pro tu přírodu udělá, je určitě dobře." 

Tým nakonec naplnil více než dvacet velkých pytlů odpadků. Chtějí věřit, že až se zde zase vrátí, nebude to v lokalitě vypadat, jako před úklidem.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy