Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Prodejci energií v Havířově obtěžují nájemníky a tvrdí, že to mají povolené

  • Havířov,

Radnice v Havířově varuje na svých webových stránkách před prodejci energií, kteří obcházejí nájemníky. Což je ve městě zakázáno. Zástupci společnosti však tvrdí, že spolupracují s Městskou realitní agenturou a mají to povolené.

Před pár lety ve velké míře obcházeli prodejci energií jednotlivé domácnosti, a to i přesto, že je v Havířově podomní prodej zakázán. Nyní opět magistrát zaznamenává větší množství stížností a varuje, aby lidé vůbec prodejcům neotvírali dveře. Jenže jedna společnost láká na speciální nabídku a zaštiťuje se tím, že to má povoleno rovnou od Městské realitní agentury. Nájemník jim ale na to neskočil. Nejdříve zavolal strážníky a hned tři prodejce, kteří obcházeli byty, vyprovodil před dům.

nájemník bytu MRA: “Vy se jen ptáte na SIPO atd. a přijde nabídkový dopis. Tady pánové obcházejí domácnosti, mají průkazky. Chtějí kontrolovat čísla plynoměru a na SIPO se ptají. Takže já jsem měl podezření, že se jedná o podomní prodej.”

Městská realitní agentura tvrdí, že v žádném případě nedala souhlas, aby prodejci obcházeli jejich nájemníky.

Jiří Lankočí, jednatel společnosti MRA: "Celé to vzniklo tím, že jsme oslovili firmy, které nabízí elektřinu nebo plyn, zda dají našim nájemníkům nějakou výhodnou nabídku. Firma, která tuto zajímavou nabídku dala nejlepší, tak má tu možnost dát nájemníkům do vitrín, schránek letáky se svými kontakty. Důrazně jsme tuto vítěznou firmu prosili, žádali, aby neoslovovali napřímo nájemníky." 

Městská realitní agentura bude kontaktovat znovu společnost, aby od těchto praktik okamžitě ustoupila.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy