Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti jsou opět nadšené z táborů Asterixu ve Pstruží, město se letos pustí do opravy budovy

  • Havířov,

Desetidenní tábory ve Pstruží, které pořádá Středisko volného času Asterix, jsou mezi dětmi velmi oblíbené. Instruktoři pro ně vždy vytvoří speciální program. Při tom současném turnusu se děti proměnily v detektivy.

Případy detektiva X. V tomto duchu se odehrává celý tábor, který v současné době probíhá na základně Asterixu ve Pstruží.

Lucie Vachulová, vedoucí tábora: “Detektiv X je neznámý celý tábor. Dozví se poslední den, o koho se jedná a detektiv X jim každý den připravil případ, se kterým mu pomáhají ho vyřešit."

Děti řeší případ, potom o tom napíšou, ale vy jim potom na závěr ukážete řešení. Jakou formou?

Lucie Vachulová, vedoucí tábora: “Někdy pustíme zprávu od detektiva X, někdy pustíme zprávu nahranou, jak měl být případ vyřešený, nebo také natáčíme scénky, které jim potom pustíme, jak mělo vypadat správné řešení.”

Tak jako na jiných táborech, děti jsou rozdělené do týmů a bojují o co nejvíce bodů. Mají i své pokřiky.

anketa: “My máme pokřik i taneček. Jelikož jsme detektivové, tak máme i svou kancelář a náš vedoucí Vojta vymyslel taneček, aby to nebylo tak obyčejné.”
anketa: “Já tu jezdím hodně rád na tábory a splnilo to mé očekávání. Tento program je nejlepší, na kterém jsem kdy byl.”
anketa: “Je to moc pěkné a jsou hodně zábavné ty hry.

Kačenko, jaké to je spát v chatce?

anketa: “Je to dobré, ale většinou ráno tam je zima a někdy i večer. Většinou se v noci budím.”

Na základně ve Pstruží se v posledních letech celkově zlepšuje zázemí.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: “Teď už chystají vlastně všechny kroky k tomu, aby mohla začít v září rekonstrukce fasády, aby se to zateplilo, udělala fasáda, střecha, protože to už je to poslední, co se tady bude dít a aby mohli mít pro příští sezonu všechno nachystáno a všechno komfortní. Paní ředitelka mnoho věcí ze svých prostředků Asterixu tady vyměnila. Ať už protipožární dveře, vylepšila se kuchyň. A teď už je to na nás na městu, abychom jim pomohli a dokončilo se to."

Celý čtvrtek dětem propršel, ale zábavu si užily i v budově.

Jana Feberová (ČSSD), náměstkyně primátora: "Počasí je, jaké je. Ale děti si to užívají a my jsme si tam vykládaly se slečnami v chatce, že to tady mají fajn, super zábavu. Nikomu není smutno. Tady to funguje, je hodně turnusů. Prostřídá se hodně dětí během léta a rodiče mohou být v klidu, protože je o děti dobře postaráno.”
Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy