Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Domov Helios v Havířově čelí anonymům na hlučné seniory, zaměstnance to mrzí

  • Havířov,

Domov Helios v Havířově se snaží, aby senioři prožili zbytek svého života důstojně a v rámci možností aktivně. Proto zaměstnance mrzí, že lidé posílají do zařízení anonymy, ve kterých si stěžují na hlučnost seniorů.

Domov seniorů v Havířově je pobytové zařízení se zvláštním režimem. To znamená, že se zde starají o nemocné lidi s demencí a s Alzheimerovou chorobou. Někteří senioři žijí ve svém světě, mnohdy bezdůvodně křičí, hlasitě volají. To vadí zřejmě lidem v okolí domova a anonymně si stěžují.

Gabriela Kunčická, vedoucí útvaru sociální a přímé péče: "Za naši péči mohu říci, že se maximálně snažíme, aby naši uživatelé zůstali co nejvíce v pohodě. To znamená i to, že jejich projevy nechceme medikamenty tlumit, snažíme se, co nejvíce uživatele aktivizovat."

Domov spolupracuje se špičkovou psychiatričkou, která má na starosti dávkování léků, ale také s odborníky na Alzheimerovou nemoc.

Milan Dlábek, ředitel Domova seniorů Havířov: "Opravdu není naším cílem se dostat do doby, kdy byl natočen Requiem pro panenku, aby to opravdu byly nemyslící, ležící bytosti.  Takže bych poprosil o vysokou toleranci a uvědomění si, že každý člověk, nebo jejich příbuzní se mohou do této situace dostat."

Lidí s Alzheimerovou chorobou či demencí přibývá. Nemoc postihuje i mladší seniory.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy