Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Studenti Bára a Honza jedou jako o život za podporu paliativní péče

  • Havířov,

Mobilní hospic Strom života funguje od roku 2015. O zdravotní péči v poslední fázi života je velký zájem. Dva mladí lidé se už podruhé rozhodli pro osvětu a vyrazili na dlouhou cestu na koloběžkách. Jedna etapa vedla do Havířova.

Vyčerpaní, ale s dobrým pocitem dorazili na koloběžkách do Havířova za KD Radost tito dva studenti vysoké školy Bára a Honza. Jejich 442 kilometrů dlouhá cesta má už podruhé jediný cíl. Zvýšit mezi lidmi povědomí o tom, co je to paliativní péče a mobilní hospicová péče. Bára s Honzou během šesti dnů navštíví všechna města, kde má Strom života své pobočky.

Bára, podporovatelka paliativní péče: “Znamená to pro nás hrozně moc, protože chceme světu ukázat, že ta paliativní hospicová péče je strašně důležitá, aby lidé věděli, že tady ta služba je a mohou své blízké takhle krásně nechat umřít doma.”
Honza, podporovatel paliativní péče: “Lidé na nás reagují, je to pozitivní reakce. Máme možnost se setkat s lidmi, kteří také podporují hospic." 

Pobočka Mobilního hospice Stromu života funguje v Havířově od roku 2017 a sídlí ve zdravotním středisku na Dlouhé třídě. Během té doby zdravotníci pomohli prožít závěr života mezi svými blízkými více než 250 lidem z Havířova a okolí.

Stanislava Gorecká (ANO), náměstkyně primátora: “Co se týče paliativní péče, tak bych řekla, že je velmi důležitou součástí našeho života a jsem moc ráda, že Strom života přišel propagovat paliativní péči, protože mezi lidmi není tolik informací, které by si paliativní péče zasloužila a které by měly být k dispozici každému člověku." 

Každá ze šesti etap je někomu věnována. Zastávka v Havířově byla pro sedmiletého chlapce s nevyléčitelnou vadou srdce.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy