Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Mladí skateboardisté z celé ČR ukázali v Havířově své triky

  • Havířov,

Skateboarding je stále oblíbenějším sportem mezi mladými. V Havířově mají k tréninku ideální podmínky. V areálu se o víkendu konaly závody juniorů, na které přijely děti z celé České republiky.

V Havířově se konal jeden ze závodů českého skateboardového poháru juniorů, kdy se do areálu sjeli ti nejlepší sportovci, kteří bojovali ve třech věkových kategoriích.

Petr Vašut, Skate klub Havířov, organizátor akce: "Havířov tady má samozřejmě největší zastoupení jak v holčičí, tak v klučičí kategorii. Ti místní tady mají ten skatepark najetý, umí to moc dobře a věřím tomu, že budou brát první příčky v obou kategoriích i v různých věkových kategoriích." 

Skatepark v Havířově je v provozu od roku 2019 a byl stavěn sportovcům přímo na míru. Proto patří v současné době k těm nejlepším.

Antonie Bakošová, skateboardistka: "Je mi 15 a jezdím za českou reprezentaci. Tady v Havířově jsem byla na českém poháru. Tento skatepark, já ho mám fakt ráda. Ačkoli jsem tady teprve podruhé, jelikož z Prahy je Havířov trochu mimo, ale ráda sem jezdím, když už sem jedu a je to tady fajn. Překážky dobrý."
David Pešata, skateboardista: “Dneska se mi to tu líbilo, zajel jsem to dobře ve kvalifikaci. Ve finále jsem to trochu pokazil, ale best triky jsem docela vrátil.”

I těmto mladým sportovcům se může jednou splnit velký sen. Skateboarding byl poprvé zařazen i mezi olympijské disciplíny.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy