Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policejní manévry v Havířově, nebezpečný muž se před zatčením zamkl v chatce a vyhrožoval výbušninou

  • Havířov,

Policisté spolu se zásahovou jednotkou v pátek odpoledne zasahovali v chatové osadě na Orlovské ulici v Havířově. Měli zde zadržet podezřelou osobu, která nenastoupila do výkonu trestu a je podezřelá ze spáchání dalších trestných činů. Muž se ale po příjezdu policistů uzamkl do chatky.

Policisté díky osobní znalosti a informacím z operativního šetření věděli, že muž může být nebezpečný. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Z bezpečnostních důvodů na místo povolali zásahovou jednotku, která zakrátko podezřelého zajistila. Zpacifikování proběhlo pomocí donucovacích prostředků hmatů a chvatů, bez jakéhokoli výstřelu. Máme důvodné podezření, že ještě před zadržením, podezřelý muž zřejmě telefonoval na linku 158 a měl vyhrožovat uložením bomby v Tescu." 

Na místo po přijetí telefonátu okamžitě vyrazili policisté. Supermarket a jeho okolí prohledal také kynolog s policejním psem. Evakuováno bylo zhruba 300 lidí a provoz obchodu byl omezen na necelou hodinu. Žádný nástražný výbušný systém ale policisté nenašli. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Domníváme se, že výhrůžný telefonát byl ze strany zadrženého muže účelový. Všechny výklady obou událostí musí policisté procesně zpracovat a prokázat. Všechny souvislosti z dnešního odpoledne budou důkladně prověřeny. Můžeme uklidnit veřejnost, že podezřelý muž je v současné době zadržen."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy