Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hudebníci uskupení The Strings se připravovali na koncerty na soustředění v Jeseníkách

  • Havířov,

Hodně zábavy, ale i dřiny zažili mladí hudebníci ze seskupení Strings na soustředění v Jeseníkách. Už 2. září se v kině Centrum bude konat premiéra videoklipu, který v létě natočili společně s havířovskými sportovními kluby.

Hudební uskupení Strings čeká na podzim mnoho koncertů. Během pandemie však nemohli členové společně nacvičovat, a proto odjeli na soustředění do Jeseníků.

Iveta Kočí Palkovská, předsedkyně spolku Hudba nezná hranice: “V letošním roce se nám podařilo navázat spolupráci s naším partnerským městem Turčianské Teplice, takže Strings letos začínají vystupovat s dětmi ze třech základních uměleckých škol. Takže Havířov, Jablunkov a Turčianské Teplice. I z toho důvodu bylo potřeba být více spolu, trénovat a navíc děti se skamarádily a mají tady báječnou kamarádskou atmosféru.”
Nadežda Holenková, ZUŠ Turčianské Teplice: “O tomto projektu jsme se dozvěděli od pana ředitele. Poprosil nás, abychom přijeli do ČR, protože je tady krásná akce. Cvičí tady housle, mají tady krásný program a my jsme se tady mohli zapojit s čely. Cítíme se tady velmi příjemně.”

Děti poctivě cvičily v dopoledních, i odpoledních hodinách.

Pavlína Nierosková, lektorka, ZUŠ J. Janáčka Havířov: “Na tomto soustředění jsme jednak opakovali staré skladby a jednak jsem připravovala nové skladby, které obohatí náš repertoár pro nové koncerty, které máme v plánu. Kromě toho máme i nové malé děti, které se učí postupně program.”

Během soustředění si děti užily i výlety například na přečerpávací vodní elektrárnu Dlouhé stráně a každý večer na ně čekala velká zábava.

Vojtěch Michalíček, lektor, ZUŠ L. Janáčka Havířov: “To cvičení je opravdu intenzivní a po večeři máme pro děti připravený zábavný program. Hrajeme s nimi různé hry, budeme dělat diskotéku a děti se tady baví i nad stolními hrami a různými aktivitami.”
anketa: “Hraju tři roky na housle. Ve Strings hraju asi jeden rok. Líbí se i tady.”
anketa: “Tady to soustředění se mi líbí hodně, protože konečně po dlouhé době mohu vidět opět kamarády a jelikož s námi tady hrají i čela, tak ta hudba zní daleko pěkněji.”
anketa: “Toto jsou nové písničky. Nikdy jsem je nehrála a i poprvé jsem je slyšela.”
anketa: “Kolektiv je tady super. Nejdříve jsem si myslela, že se neskamarádím s nikým, ale mám tu kamarádky. Jsem z toho šťastná.”
anketa: “My jsme z Jablunkova. Na tomto soustředění jsme už podruhé. Byli jsme tady minulý rok a moc se nám tady líbilo, a proto jsme se to rozhodli zopakovat. Musím říct, že se nám hraje velice dobře.”
anketa: “Jsme rádi, že jsme se konečně mohli zbavit těch počítačů a hrajeme živě se všemi.”
anketa: “Byli jsme na borůvkových hodech a ještě budeme mít hodně výletů.”
anketa: “Máme naplánovaných hodně koncertů v září a na začátku října a moc se těšíme.”


V létě Strings natočili videoklip, do kterého se zapojily havířovské sportovní kluby. Producentem byl spolek Hudba nezná hranice a režie se ujal David Vigner. Premiéra videoklipu se uskuteční 2. září v kině Centrum.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy